• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Kącik biurowy w salonie

Kiedy możemy sobie pozwolić na kącik biurowy w salonie? Zawsze, bez względu na to jaką powierzchnią dysponujemy oraz w jakim stylu został urządzony nasz pokój dzienny. Kącik biurowy w salonie to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu wszelkim freelancerom, przedsiębiorcom oraz osobom, które po prostu zmuszone są pracować w domu. Na co należy zwrócić uwagę, meblując swój kącik biurowy w salonie i jakie meble są nam do tego celu niezbędne? Co musi znajdować się w każdym biurze, nawet jeśli mamy do czynienia z pracą domową? Przede wszystkim funkcjonalne biurko oraz wygodne krzesło biurowe. Co więcej, niezwykle przydatne mogą okazać się dodatkowe regały, szafki bądź półki na książki, segregatory oraz dokumenty. Czy to wszystko może dobrze prezentować się w salonie, a do tego właściwie spełniać swoje funkcje? Oczywiście, że może, a w dodatku może stać się designerską przestrzenią, która przypadnie do gustu Tobie, Twoim domownikom oraz wszystkim, którzy odwiedzają Cię w Twoim królestwie.

Kącik biurowy w domu – jak urządzić go w salonie?

Kącik biurowy w domu z pozoru jest nie lada wyzwaniem, ale na szczęście to tylko pozory. Zaaranżowanie funkcjonalnej przestrzeni do pracy, która wtopi się w codzienne oblicze salonu może być ciekawym sposobem na urozmaicenie przestrzeni oraz nadanie jej nietuzinkowego charakteru. Jak się do tego zabrać? Przede wszystkim należy zacząć od wyboru odpowiednich mebli, które nie tylko stworzą poprawne warunki do pracy, ale również będą zachwycały w przestrzeni pokoju dziennego. Jakie meble powinny znaleźć się w kąciku biurowym w salonie i gdzie powinniśmy je ustawić? Bezsprzecznie fundamentem takiego rozwiązania jest funkcjonalne biurko, które idzie w parze z wygodnym fotelem biurowym. Co więcej, nie należy zapominać o przestrzeni na przechowywanie dokumentów oraz książek, gdyż w przeciwnym razie dopuścimy do codziennego bałaganu w używanym przez wszystkich domowników salonie. Jeżeli dysponujemy niewielką powierzchnią powinniśmy umieścić te elementy w jednym z kątów salonu, jeśli zaś mamy nieco więcej miejsca, pozwólmy sobie na ustawienie biurka niedaleko okna.

Pomysł na kącik biurowy i designerskie biurka

Pomysł na kącik biurowy powinien być adekwatny do stylu, jaki mamy w naszym mieszkaniu. Jeżeli zależy nam na designie i nowoczesnych rozwiązaniach warto postawić na nowoczesne meble, które podkreślą jedynie nietypowy wygląd naszej przestrzeni. Jedną z ciekawych propozycji, która odpowiada na tę potrzebę są biurka skandynawskie. Minimalistyczne modele, mimo swojej prostoty potrafią zachwycić nietuzinkowym designem oraz sprawić, że nasz pokój dzienny nabierze zupełnie nowego charakteru. Biurka skandynawskie charakteryzują się zazwyczaj białą barwą wykończenia i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Jednakże biurko skandynawskie nie musi być białe – wyróżnia go również minimalizm w postaci prostego blatu z szufladami i cienkimi nóżkami, co sprawia, że takie biurko może być również w kolorze ciemnego drewna, a również będzie go charakteryzował skandynawski styl.

 

Kącik biurowy w salonie – nie zapomnij o wygodnym krześle

Kącik biurowy w salonie to nie tylko designerskie biurko. Ważnym elementem jest również krzesło, które powinno być przede wszystkim wygodne, ale nie oznacza to, że możemy zapomnieć o jego designie. Możliwości w tym zakresie są nieograniczone, ponieważ decydując się na kącik biurowy w salonie możemy sobie pozwolić zarówno na nowoczesne krzesło biurowe, jak i designerskie krzesło jadalniane, które równie dobrze spełni swoją funkcję w biurze. Jakie krzesło sprawdzi się idealnie? Zacznijmy od modeli biurowych. Dobrym przykładem wygodnego krzesła biurowego, które idealnie zaprezentuje się w salonie jest model SWAN. Fotel występuje w różnych wersjach kolorystycznych, co sprawia, że z łatwością dopasuje się do każdego rodzaju wnętrza. Co więcej, fotel może również stać się meblem wypoczynkowym, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Mówić o krzesłach uniwersalnych, nieśmiertelnym rozwiązaniem są krzesła w Enzo i Kris. Kolorowe siedziska połączone z drewnianymi nogami to klasa w sama sobie, a do tego bezmiar wygody.