• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jaki fotel do komputera wybrać?

Długie przesiadywanie przed komputerem to codzienność wielu z nas. Niektórzy pracują przy nim, a po powrocie do domu spędzają również wolny czas. Dlatego też tak istotne jest, by dobrze dobrać fotel do komputera. W innym wypadku bowiem bardzo szybko zaczniesz uskarżać się na bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Regulowana wysokość siedziska

Bardzo istotne jest, by fotel do komputera posiadał regulowaną wysokość siedziska. W ten sposób możesz dostosować ją tak, by linia wzroku znajdowała się pod dobrym kątem względem monitora, dzięki czemu zadbasz o swoje oczy. To nie wszystko, wyregulowanie fotela na odpowiednią wysokość przyczyni się do tego, że ręce będą spoczywać na odpowiedniej wysokości i pod prawidłowym kątem względem klawiatury.

Wyprofilowane oparcie

Zakupiony fotel do komputera powinien mieć też wyprofilowane oparcie, które będzie podpierać kręgosłup podczas siedzenia. Najlepiej wybrać model, gdzie oparcie i siedzisko stanowią jedną całość i nie są rozdzielone kilkunasto centymetrowym odstępem. Takie rozwiązania sprawdzają się najlepiej, oparcie daje bowiem podparcie dla całego kręgosłupa. Idealnie by było, gdyby użytkownik mógł na oparciu oprzeć także swoją głowę.

Regulacja kąta pochylenia oparcia i podłokietniki

Fotel do komputera musi również posiadać możliwość regulacji kąta pochylenia oparcia. Dzięki temu będziesz mógł przyjąć jak najbardziej wygodną dla siebie pozycję, nawet – jeśli tylko chcesz się chwilę zrelaksować – maksymalnie odchyloną do tyłu. Dobrym pomysłem jest zakup mebla z podłokietnikami z regulowaną wysokością, które stanowią podparcie dla łokci. W ten sposób Twoje ręce nie będą się męczyć podczas pisania.

Jaki fotel do komputera wybrać?

Jaki fotel do komputera wybrać?

 

Obrotowy i na kółkach

Warto zdecydować się na obrotowy fotel do komputera na kółkach. Dlaczego? To proste, zaoszczędzisz czas i energię, ponieważ będziesz mógł bez podnoszenia się z niego sięgnąć po notes czy długopis schowany w szafce znajdującej się obok biurka.

Obicie i szkielet

I na koniec: koniecznie zastanów się dwa razy nad tym, jakie obicie ma mieć Twój fotel do komputera. Powinno być przede wszystkim łatwe do utrzymania w czystości oraz odporne na wycieranie. Bardziej polecane są tapicerki w ciemnych kolorach. Jeśli chodzi o szkielet, najlepiej, gdy zrobiony on jest z metalu. Fotel idealny to taki, którego mocowania kółek również są wykonane z metalu (nie będzie im grozić ułamanie).

Zobacz także: Jakie krzesło dla ucznia?