Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Sypialnia w salonie - jak ją dobrze przygotować?

Sypialnia w salonie to rozwiązanie, które wymaga dokładnego przemyślenia oraz głębszego zastanowienia, ponieważ w przeciwnym razie nasze mieszkanie stanie się niefunkcjonalne, a my nie odnajdziemy w nim przestrzeni ani do wypoczynku, ani do wysypiania się każdej nocy. Kawalerki oraz mieszkania bloku są zwykle niemałym wyzwaniem aranżacyjnym. Wiele z nich wymusza na właścicielach znalezienie odpowiedniego sposobu, który pozwoliłby na połączenie pokoju dziennego i sypialni w jedno. 

Dobrze przygotowana sypialnia w salonie stanie się wygodną i funkcjonalną przestrzenią zarówno za dnia, jak i w nocy. To miejsce, które przypadnie do gustu całej rodzinie oraz pozwoli jej na spędzenie czasu ze sobą. Meblując swój salon, należy zastanowić się, czy decydujemy się na wstawienie zarówno łóżka i kanapy, czy jedynie sofy z funkcją spania – podjęcie ostatecznej decyzji uwarunkowane jest ilością dostępnego miejsca oraz naszym zamysłem aranżacyjnym. Nie bój się eksperymentów, ponieważ nietuzinkowe rozwiązania mogą przynieść niesamowity efekt i sprawić, że Twoja rodzina wręcz pokocha to miejsce.

 

Sypialnia w salonie jako funkcjonalna przestrzeń dla całej rodziny

Sypialnia w salonie musi stać się funkcjonalną przestrzenią dla całej rodziny. Co to oznacza w praktyce? Po pierwsze to, że każdy z domowników znajdzie w nim miejsce do błogiego wypoczynku, a po drugie osoby wykorzystujące salon jako sypialnie dostaną szansę na komfortowe warunki do spania każdego dnia. 

Przestrzeń w salonie musi być nie tylko praktyczna, ale również przypaść do gustu wszystkim domownikom. Aranżując swój salon nie należy zapominać o wyborze pasujących do siebie mebli oraz wygodnych rozwiązań. Sprytne połączenie poszczególnych elementów będzie nie tylko estetyczne, ale również pozwoli na ograniczenie codziennego bałaganu. Niebagatelną rolę w tym przypadku odgrywają również dodatki, a mówiąc ściślej oświetlenie. Pamiętaj, że wybór odpowiedniego oświetlenia sprawdzi się w warunkach dziennych oraz da odpowiednią ilość światła w nocy.

 

Sypialnia w salonie – łóżko czy narożnik?

Odwieczny problem urządzania sypialni w salonie powiązany jest z odpowiednim wyborem rodzaju łóżka. Szkoły są dwie – podział salonu na część wypoczynkową oraz sypialnianą bądź sprawienie, że mebel wypoczynkowy stanie się również wygodnym sposobem na wysypianie się partnerów każdej nocy. Biorąc pod uwagę rozwiązanie numer dwa, nieocenione stają się narożniki z funkcją spania. To wygodne meble, których rozłożenie zajmuje dosłownie kilka chwil.

Narożnik z funkcją spania uczyni nasz pokój dzienny przestrzennym miejscem, a do tego pozwoli na ograniczenie codziennego bałaganu. Większość z narożników wyposażona jest w dodatkowy pojemnik, w którym z powodzeniem ukryjemy pościel oraz otrzymamy dodatkową przestrzeń na przechowywanie przedmiotów rozrzuconych w przestrzeni domowej. Jeżeli cenisz sobie porządek, komfort i prostotę rozwiązań, narożnik jest obowiązkowym elementem wyposażenia sypialni z funkcją spania w Twoim domu.

 

Sypialnia w salonie – dobór odpowiednich mebli

Urządzanie sypialni w salonie wiąże się również z doborem odpowiednich mebli. Łóżko to dopiero początek góry lodowej, niemniej od jego wyboru uzależnione jest dalsze dobieranie poszczególnych elementów. Decydując się na model łóżko+kanapa powinniśmy się również zdecydować na wysoki regał, który wyraźnie oddzieli te dwie części od siebie. Dzięki niemu unikniemy aranżacyjnego misz-maszu, a nasza część sypialniana stanie się przytulną przestrzenią o nieco bardziej prywatnym charakterze.

W naszej salonowej sypialni niebagatelną rolę odgrywają również wszelkiego rodzaju komody oraz szafy. Większość z nich musi pomieścić nasze wszystkie ubrania oraz dać wiele miejsca na przechowywanie wewnątrz. Warto w tym przypadku postawić na meble o prostym wzornictwie, które nie zagracają naszej przestrzeni oraz stają się funkcjonalnym wypełnieniem przestrzeni. Co więcej, w sypialni w salonie nie może zabraknąć lamp stojących, które będą ciekawym dodatkiem za dnia oraz praktycznym elementem wyposażenia w nocy.