• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Świąteczna sypialnia - 4 cudowne inspiracje

Ho, ho, ho… Święty Mikołaj wraz z nami odlicza już dni do Bożego Narodzenia, grzeje sanie i przygotowuje renifery. Elfy pracują na pełnych obrotach. A Ty? Oczywiście najwyższy czas zacząć myśleć o tym, jak zaaranżować dom na Święta. Pewnie w pierwszej kolejności swoje kroki skierujesz do salonu, potem do jadalni… My dziś chcemy pokazać jednak, że i do sypialni warto wprowadzić bożonarodzeniowy klimat. Jak to zrobić? Przygotowaliśmy dla Ciebie cztery piękne inspiracje...

Piękno czerwieni i surowej cegły

 

Wielu osobom z Bożym Narodzeniem kojarzy się kolor czerwony, czy to w zestawieniu z tradycyjną bielą, czy też złotem. Najpierw zajmiemy się tą pierwszą wersją. Na zdjęciu głównym widzisz łóżko pokryte biało-czerwoną pościelą, narzutą i poduszkami. Narzuta oraz poszewki przykuwają wzrok połączonymi ze sobą w patchworku motywami takimi jak wzór w płatki śniegu, modna krata czy groszki. Na ich tle wyróżnia się jedna, środkowa poduszka z nadrukowaną na niej choinką. Świąteczne nakrycie łóżka wspaniale prezentuje się w zestawieniu ze ścianą z surowej cegły. Jak widać taka ściana nie jest zarezerwowana li tylko do wnętrz w stylu industrialnym. Bożonarodzeniowy klimat sypialni podkreślają też ustawione na stoliku nocnym opakowania na prezenty. Na jego blacie można też dostrzec szyszki i gałązki sosny oraz owoce ostrokrzewu. Po drugiej stronie łóżka znajduje się natomiast jutowy worek Świętego Mikołaja z pluszowym misiem ubranym w mikołajową czapeczkę.

W czerwono-złotym królestwie…

 

W drugiej spośród zaprezentowanych przez nas aranżacji prym wiodą dwa kolory: czerwony i złoty. To iście królewskie połączenie kojarzy się z przepychem. Tak urządzona sypialnia jest też bardzo przytulna, a wszystko dzięki dużej ilości poduszek i miękkiej, grubej narzucie na łóżko. Niewielką choinkę ustawiono pomiędzy łóżkiem a stolikiem nocnym, na którym można dostrzec nie tylko poduszki, ale także niezbyt duży, biały świecznik. Zwróć uwagę, że choinka nie została bogato ozdobiona, powieszono na niej jedynie kilka czerwonych bombek, klimat “robi” tutaj sztuczny śnieg znajdujący się na jej gałązkach. I to wszystko, w zestawieniu z czerwono-złotymi poduszkami tak jest właśnie najlepiej, gdyby i choinka została ubrana “na bogato”, wnętrze mogłoby sprawiać wrażenie przytłaczającego, a tego przecież chcesz w swojej sypialni uniknąć.

Eleganckie świąteczne dekoracje w...

Eleganckie świąteczne dekoracje w sypialni

Eleganckie świąteczne dekoracje w...

Eleganckie świąteczne dekoracje w sypialni

 

W stylu chłodnej Skandynawii...

Świąteczny wystrój nie musi koniecznie opierać się na czerwonym kolorze. Równie dobrze prezentuje się z przewagą bieli, przełamanej beżami, brązami lub błękitem. Styl skandynawski w świątecznym wydaniu? Oczywiście, motywy z chłodnej Skandynawii są wręcz idealne do tworzenia bożonarodzeniowych aranżacji. Białe śnieżynki i renifery, do tego narzuta z koziej skóry (bądź jej imitacji) - i czegóż chcieć więcej? Spójrz na trzecie z prezentowanych przez nas zdjęć. Poza wymienionymi już elementami, możesz na nim zobaczyć przystrojoną białymi ozdobami choinkę. W tle cegła pomalowana na biało. Świetnym pomysłem jest też rozłożenie gałązek sosny nad wezgłowiem łóżka. Po jego lewej stronie również powieszono bombki, tym razem w srebrno-popielatym kolorze.

Stylizowane świątecznie meble do...

Stylizowane świątecznie meble do sypialni

Stylizowane świątecznie meble do...

Stylizowane świątecznie meble do sypialni

 

W ciepłym blasku światełek...

Czwarta aranżacja wygląda niczym bajkowy pokój oszroniony i przyprószony migoczącym w słońcu śniegiem. To rozwiązanie spodoba się osobom lubiącym przytulne wnętrza utrzymane w stylu retro. Z pięknym łóżkiem z giętą, stylizowaną ramą cudownie współgra lekko ośnieżona choinka, przybrana bombkami i ozdobami w delikatnych, pastelowych kolorach. Nie ma tu przesytu bożonarodzeniowymi elementami wystroju. W ich miejsce wybrano bukiety kwiatów oraz urocze obrazki rozwieszone na ścianie z cegły pomalowanej na biało. Tak urządzona sypialnia aż zaprasza, by się w niej zrelaksować, patrząc w migoczący blask światełek choinkowych.

Świątecznie udekorowane łóżko...

Świątecznie udekorowane łóżko w sypialni

Świątecznie udekorowane łóżko...

Świątecznie udekorowane łóżko w sypialni