• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak zrobić meble na wymiar?

Jesteśmy jedną z najbardziej zautomatyzowanych fabryk meblarskich w Polsce i dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu możemy realizować spersonalizowane zamówienia nie tylko Klientów hurtowych, ale również indywidualnych.

Proces tworzenia mebli na wymiar...

Proces tworzenia mebli na wymiar krok po kroku

specjalista wykonujący meble na...

specjalista wykonujący meble na wymiar

Krótki czas realizacji zamówienia i proste narzędzie projektowe

Dzięki stosowanej technologii, jesteśmy w stanie już w ciągu czterech dni od samodzielnego skonfigurowania mebla i złożenia zamówienia przez Klienta, dostarczyć przesyłkę pod wskazany adres. Tak szybka realizacja zamówienia jest możliwa przede wszystkim dzięki procesowi automatyzacji produkcji, ale nie tylko. Ważną rolę odgrywa tu również opracowane przez nasz zespół intuicyjne narzędzie projektowe dostępne online dla każdego odwiedzającego naszą stronę internetową, bez rejestracji i logowania. Żeby pokazać, jak w niezwykle łatwy i przyjemny sposób, nie dysponując żadnymi ponadprzeciętnymi umiejętnościami i zdolnościami, skonfigurować mebel zgodny z naszymi potrzebami i oczekiwaniami, dostarczyliśmy Państwu kilka poradników dostępnych tutaj.

Proces tworzenia mebli na wymiar

Proces tworzenia mebli na wymiar

Proces tworzenia mebli na wymiar

Proces tworzenia mebli na wymiar

 

Dlaczego nasze meble na wymiar przyciągają uwagę Klientów?

Pomijając kwestie jakości, precyzji wykonania oraz sporego wyboru materiałów, istotną cechą naszych mebli na wymiar jest bardzo duża dowolność właśnie w zakresie wymiarowania. Oczywiście, pewne ograniczenia istnieją i są związane z warunkami technicznymi, jednak projektując meble nasz Klient nie musi posługiwać się znormalizowanymi wymiarami lecz w ramach dopuszczalnych widełek w danym przypadku, może swobodnie planować własne szerokości, wysokości i głębokości z dokładnością do 1 mm. Innymi słowy, jesteśmy w stanie wyprodukować szafę o wysokości 192 cm, szerokości 83,2 cm i głębokości 73,6 cm, jeśli takie jest życzenie przyszłego jej użytkownika.

projektowanie i produkcja mebli na...

projektowanie i produkcja mebli na wymiar

Projektowanie mebli na wymiar

Projektowanie mebli na wymiar

Jakie meble można zaprojektować samodzielnie z pomocą konfiguratora?

Znajdując się na stronie głównej, każdy ma możliwość zapoznania z naszą ofertą mebli produkowanych na indywidualne zlecenie. Wystarczy przejść do strony klikając zakładkę Na wymiar, żeby przekonać się, że oferujemy nie tylko szafki kuchenne i szafy (zarówno z drzwiami przesuwnymi, jak i z uchylnymi skrzydłami drzwi), ale również wiele innych mebli. 

Korzystając z naszych narzędzi, Klient może samodzielnie zaprojektować własne biuro wybierając do niego szafki, biurka, kontenerki i regały czy wyposażenie łazienki konfigurując szafkę pod umywalkę i wąski komin, który zmieści się dzięki możliwości dopasowania szerokości i głębokości nawet w niewielkiej łazience. 

Wśród oferowanych przez nas mebli na wymiar znajdują się również komody, szafki RTV, wiszące półki oraz stoły. Dla Klientów, którzy nie są zainteresowani wymianą obecnego umeblowania, ale na przykład odświeżeniem wystroju, również mamy pewne propozycje. Dobrym pomysłem może być na przykład wymiana blatów czy frontów szafek w kuchni. A może zmiana frontów w łazience i przy okazji nadanie jej nowego image poprzez dodanie blatu łączącego w jeden ciąg pralkę, szafkę i umywalkę?

projektant mebli wykonuje plany na...

projektant mebli wykonuje plany na meble na wymiar

proces tworzenia mebli na wymiar

proces tworzenia mebli na wymiar

Z jakich materiałów wytwarzamy meble dla naszych Klientów?

Mimo że piękny wygląd mebla jest bardzo istotny, równie ważna jest jego funkcjonalność i odporność na zniszczenie. Dlatego produkując meble na wymiar, korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań i oferujemy naszym Klientom wysokiej jakości materiały. Fronty oraz korpusy i blaty wykonujemy z płyt meblowych o kolorach jednolitych i deseniach drewnopodobnych oraz płyt lakierowanych MDF (w macie i połysku) firmy Egger. Z kolei producent płyt Rehau dostarcza nam swoje polimerowe szkło (RAUVISIO Crystal) czyli materiał do złudzenia przypominający szklane powierzchnie, jednocześnie lżejszy i nietłukący, a także płyty akrylowe, będące alternatywą dla lakierowanych. Matowe powierzchnie akrylowe zachwycają nie tylko z powodu swojego designu, ale stanowią również atrakcję dla najmłodszych domowników, ponieważ, jak gwarantuje producent, można po nich pisać kredą tablicową bez żadnej szkody dla mebla. Z kolei połyskliwe RAUVISIO z powodzeniem zastępują notatnik - da się po nich pisać bez negatywnych dla powierzchni konsekwencji za pomocą pisaka do tablic magnetycznych.

Fachowiec tworzący meble na wymiar...

Fachowiec tworzący meble na wymiar w warsztacie

Wykonanie własnoręczne mebli na...

Wykonanie własnoręczne mebli na wymiar

Akcesoria – często niewidoczne, ale niezbędne i bardzo ważne

Techniczna strona mebla jest często ukryta przed wzrokiem, albo widoczna jedynie po otwarciu drzwiczek czy wysunięciu szuflady. Ma jednak równie duże znaczenie, jak jego wygląd zewnętrzny, a z punktu widzenia funkcjonalności – jest nawet bardziej istotna. Dlatego przywiązujemy dużą wagę do wszelkich urządzeń i mechanizmów, które służą prawidłowemu działaniu systemów zastosowanych w naszych meblach na wymiar.

Klienci konfigurujący samodzielnie swoje meble na wymiar, poza tradycyjnym sposobem otwierania i zamykania drzwiczek i szuflad za pomocą uchwytów, mają do wyboru również system Tip-on, który umożliwia rezygnację z relingów czy gałek i otwieranie mebla za pomocą lekkiego przyciśnięcia. Pod względem architektonicznym Tip-on daje pewne możliwości designerskie i jest przy tym niezwykle praktyczny zwłaszcza w łazienkach czy kuchniach – można na przykład przycisnąć szafkę nadgarstkiem mając dłoń oklejoną ciastem i w ten sposób dostać się do łyżki czy miski nie brudząc frontu.

Noszące wspólną i ogólną nazwę akcesoriów, stosowane przez nas zawiasy, prowadnice, nóżki, łączniki, relingi, gałki i inne elementy są dobierane przez naszych fachowców z najwyższą starannością po to, żebyśmy w połączeniu z atrakcyjnymi frontami i korpusami mogli stworzyć dla naszych Klientów meble, które cieszą swoim wyglądem i niezawodnością przez długie lata.

projektowanie i produkcja mebli na...

projektowanie i produkcja mebli na wymiar

Proces tworzenia mebli na wymiar

Proces tworzenia mebli na wymiar