• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak urządzić home office?

Home office oraz praca zdalna to obecnie dla większej części społeczeństwa codzienność. Jednak nie każdy z nas ma odpowiedni metraż w pomieszczeniu, aby móc zaaranżować osobny pokój, który spełniałby funkcję prywatnego gabinetu. Jak nawet w niewielkim wnętrzu wydzielić strefę biurową? W dzisiejszych czasach w trosce o zdrowie pracowników, większość firm umożliwia pracę zdalną, jednak większość mieszkań nie jest przystosowana do pracy w trybie home office. Osobna strefa pracy ułatwiłaby nam jednak oddzielenie jej od naszego czasu wolnego. Jeżeli dysponujesz ograniczoną przestrzenią, pobudź swoją wyobraźnię — home office można stworzyć, nie wprowadzając nawet zbyt dużych zmian. Jak urządzić ergonomiczne biuro w domu?

Idealnie zaprojektowane meble do...

Idealnie zaprojektowane meble do home office

Idealnie zaprojektowane meble do...

Idealnie zaprojektowane meble do home office

 

Wydziel strefę pracy

Jeżeli nie chcesz, żeby praca zdalna zbytnio Cię pochłonęła i zabierała prawie cały wolny czas, powinieneś podzielić swoje mieszkanie na konkretne strefy. W taki sposób nie tylko będzie Ci się wygodniej mieszkać, ale również Twoja praca stanie się znacznie bardziej efektowna. Jeżeli chcesz poczuć odrębność biura w domu, konieczne będzie prawidłowe zaaranżowanie dostępnej przestrzeni. Biurko jest meblem, który odnajdzie się niemal w każdym pomieszczeniu — możesz je zaaranżować za ażurowym parawanem lub umieścić we wnęce. Musisz pamiętać, że strefa home office powinna przenosić cię do świata zawodowego, a oddzielać od świata prywatnego. Mały gabinet powinien być dla Ciebie miejscem kreatywności, dlatego oprócz ergonomicznego biurka i fotela biurowego, wybraną przestrzeń możesz wyposażyć w tablicę korkową, planner ścienny, oraz różnorodnego organizery, które będą pomocne w porozmieszczaniu akcesoriów biurowych.

Nowoczesne meble do home office

Nowoczesne meble do home office

Nowoczesne meble do home office

Nowoczesne meble do home office

 

Ergonomiczne meble

Aby urządzić biuro w domu musisz zadbać o odpowiednie meble — dobrze wyposażone biuro sprawi, że będziesz wykonywać efektywnie powierzone Ci zadania. Ergonomiczne meble biurowe to must have! Pozwolą Ci one zadbać o wygodę oraz komfort siedzenia, Twój kręgosłup będzie odpoczywał w naturalnej pozycji oraz zostanie podparty w odpowiednich punktach. Domowy home office w minimalnym wydaniu to przede wszystkim biurko oraz fotel biurowy. Biurko jest podstawą w miejscu pracy oraz nauki — powinien być to mebel funkcjonalny, na którym nie tylko zmieści się ekran monitora, ale również dokumenty oraz akcesoria biurowe. Wybierając biurko, najważniejsze znaczenie ma komfort oraz zdrowie osoby, która będzie przy nim pracowała. Na rynku meblowym dostępne są biurka o różnych wielkościach, kształtach i wyposażeniu, dlatego każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Staranne wykonanie biurek zestawione z ponadprzeciętną stylistyką pozwoli uczynić z nich ozdobę prywatnego gabinetu, a także sprawi, że biurko będzie służyło przez wiele lat. Kolejnym must have w home office jest fotel biurowy z praktycznymi podłokietnikami. Najlepszym rozwiązaniem będzie fotel o regulowanym siedzisku oraz oparciu, który będzie można dostosować bezpośrednio do biurka, a także do indywidualnych preferencji. Fotele biurowe najczęściej umieszczone są na jezdnej podstawie, dzięki czemu mamy zapewnioną pełną mobilność — można poruszać się po pomieszczeniu swobodnie, nawet nie wstając z krzesła.

Ergonomiczne meble do pracowni...

Ergonomiczne meble do pracowni domowej

Ergonomiczne meble do pracowni...

Ergonomiczne meble do pracowni domowej

 

Zadbaj o oświetlenie

Domowe biuro, powinno być zorganizowane jak najbliżej źródła światła dziennego, a więc okna. Zazwyczaj większość pracy wykonujemy przy komputerze, jednakże często sporządzamy notatki oraz korzystamy z innych dokumentów, dlatego warto zwrócić uwagę, czy nie zasłaniamy sobie cennego dopływu światła. Jeżeli jesteś osobą praworęczną, postaraj się postawić biurko do okna lewym bokiem, natomiast jeżeli piszesz lewą ręką, to biurko warto ustawić prawym bokiem do okna. Szczególnie ważne jest zaaranżowanie odpowiedniego oświetlenia w sezonie jesiennym i zimowym — dobrym rozwiązaniem będzie lampka na biurko. Warto postawić na oświetlenie typu LED, o barwie światła ani za ciepłej, ani za zimnej, ponieważ wtedy możesz liczyć na światło o dość naturalnym odcieniu, które nie będzie męczyć Twojego wzroku podczas home office.

Ergonomiczne meble do home office

Ergonomiczne meble do home office

Ergonomiczne meble do home office

Ergonomiczne meble do home office

 

Jaką kolorystykę wybrać?

Home office powinno być zaaranżowane w jasnej kolorystyce, która będzie wpływać nie tylko na naszą kreatywność, ale również na poziom skupienia. Domowe biuro najlepiej jest zaaranżować w subtelnej kolorystyce — biel lub beże. W tak wykończonym pomieszczeniu warto postawić na żywsze dodatki, np. w postaci różowej lub zielonej lampki na biurko. Do tego możesz dobrać również barwy stanowiące kontrast, a więc kolorystykę klasyczną, np. czerń. Zaaranżowanie w taki sposób przestrzeni domowego biura pozwoli Ci na stworzenie miejsca, w którym będziesz się czuł komfortowo i nadzwyczaj efektywnie. Zadbaj o to, aby przestrzeń home office nie była tylko funkcjonalna, ale również estetyczna — udekoruj ją ulubionymi dodatkami i bibelotami. Ciekawym pomysłem będzie postawienie na zieleń — kwiaty doniczkowe nie tylko będą stylowo się prezentować, ale również wpłyną na Twój dobry nastrój i będą oczyszczać powietrze.

Nowoczesne meble do urządzenia...

Nowoczesne meble do urządzenia home office

Nowoczesne meble do urządzenia...

Nowoczesne meble do urządzenia home office