• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wyposażenie ogrodu

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Status

Status

Marki

Marki

Akcesoria do ogrodu

Akcesoria do ogrodu

Miejsce użytkowania

Miejsce użytkowania
Karmniki
×

Karmniki do ogrodu

Dokarmianie ptaków w czasie okresu jesienno-zimowego, to jedna z form ochrony tych pięknych zwierząt, która powiązana jest z doświadczeniem ogromnej przyjemności oraz możliwości przyjrzenia się skrzydlatym mieszkańcom parków, lasów i ogrodów. W ofercie sklepu internetowego meble.pl z roku na rok mamy coraz większy wybór karmników od tych klasycznych w kształcie domku, przez konstrukcje minimalistyczne, aż do oryginalnych i nowoczesnych — w iście fantazyjnych kształtach.

Żeby podjąć dobrą decyzję o wyborze karmnika dla ptaków, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, m.in.: kto będzie w szczególności nasz karmnik odwiedzał? Muszą sobie Państwo zdać sprawę z tego, że nie wszędzie spotkamy takie same ptaki — różnią się określonym gatunkiem oraz wielkością. Takie ptaki, jak: wróble, sikorki czy gile bez większego problemu dostaną się nawet do mniejszych karmników, jednakże jeśli do karmnika mają zaglądać sroki oraz dzięcioły warto kupić większy karmnik, aby wspomniane gatunki ptaków również dosięgnęły jedzenia.

Sypkie mieszkanki ziaren można wsypywać do specjalnych tub, które automatycznie uzupełniają braki lub po prostu na dno karmnika. Jednakże jeśli wolimy karmić ptaki gotowymi kulami ziaren, które są zatopione w tłuszczu lub tradycyjnym płatem słoniny idealnym elementem ochronnym będą metalowe osłonki.

Możliwości zamontowania karmnika jest wiele — ściana domu, gałąź pobliskiego drzewa, balustrada balkonu lub parapet. Należy pamiętać, aby nie było on przymocowany zbyt blisko ziemi, ponieważ mogą dostać się do niego niechane osobniki, np. koty. Ważnym aspektem jest również swobodny dostęp do karmnika, aby mieć możliwość łatwego uzupełniania karmy oraz regularnego sprzątania.

Klasyczne karmniki dla ptaków — w kształcie budek i domków kosztują niewiele, i bez większych problemów znajdziecie je Państwo w naszym sklepie meble.pl. Mają Państwo do wyboru karmniki drewniane oraz te nieco solidniejsze, zbudowane ze sztucznego tworzywa, które jest bardziej wytrzymałe na niekorzystne warunki atmosferyczne — zatem posłużą dłużej zarówno nam, jak i ptakom. Nowoczesne karmniki dla ptaków z zasobnikiem są zdecydowanie mniejsze oraz lżejsze niż ich klasyczne modele. Ich formy są niezwykle oryginalne, wręcz innowacyjne — wiele karmników posiada specjalne dozowniki pokarmu, które porcjują wymaganą na dany moment ilość ziarna. Dzięki specjalnym konstrukcjom karmników znajdujące się wewnątrz ziarna nie wilgotnieją, ponieważ są zabezpieczone przed deszczem oraz wiatrem. Dodatkowo ptaki mogą swobodnie przysiąść na krawędzi karmnika, dzięki czemu do pokarmu nie dostanie się zabrudzenia. Wspomniane karmniki najczęściej są przystosowane do zawieszenia na gałęzi drzewa. Karmniki na kule tłuszczowe w ostatnich czasach zyskały popularność, ponieważ są bardzo tanie i niezwykle funkcjonalne. Jeśli chcą Państwo zaoferować ptakom kule tłuszczowe, warto wybrać takie, które są zamknięte lub, których osłonka jest wykonana z solidnych materiałów — aby z biegiem czasu siatka nie zwiotczała.

Aby karmnik spełniał swoje funkcje, należy pamiętać, żeby stołujące się w nim ptaki miały maksymalnie duże pole widzenia, nie będzie ich to zmuszać do bezsensownego odlatywania. Dzięki temu będą nieco spokojniejsze, a posiłek nie przyniesie dodatkowych strat energii marnowanej w trakcie niepotrzebnych ucieczek. Poza tym należy pamiętać, że większe ptaki unikają ciasnych i zamkniętych przestrzeni, które w ich oczach mogą wyglądać niczym pułapka.

Karmnik umieszczony w przestrzeni ogrodu lub balkonu nie tylko pomoże ptakom, ale również będzie stanowił ciekawy element dekoracyjny.

Warto pamiętać, że karmnik najlepiej umieścić w zacisznym miejscu, które nie jest narażone na częste podmuchy wiatru. Jeśli są Państwo zainteresowani obserwowaniem ptaków z domu, można umieścić karmnik na widoku, ale możliwie jak najdalej od domu — w pobliżu drzew i krzewów. Optymalna wysokość, na jakiej powinien znajdować się karmnik to 1,5-2 metry.

Od inspiracji do zakupu