• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Fotel JAJO – niezwykle nowoczesny mebel z bardzo długą historią

Fotel „Jajo” jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawanych mebli w historii projektowania mebli. Połączenie fantastycznego designu i niezwykłej wygodny sprawiło, że od wielu lat cieszy się on niesłabnącą popularnością. Co warto wiedzieć o fotelu „Egg”? W jakich wnętrzach można wykorzystać jego możliwości aranżacyjne? Sprawdźcie koniecznie!

Historia fotela „Jajo”

 

Premiera fotela „Egg” miała miejsce w 1958 roku. Twórcą prototypu był duński architekt Arne Jacobsen, który zaprojektował ten fotel jako część wystroju przygotowanego dla jednego z hoteli. Forma mebla przekraczała ówczesne wyobrażenia o stylistyce wnętrz i dopiero po czasie doceniono designerski charakter fotela, a także wygodę użytkowania, którą ten fotel zapewnia.

Fenomenalną stylistykę foteli docenili także filmowcy i kilkukrotnie pojawiły się one na filmowym ekranie. Fotel „Jajo” jest bez wątpienia najbardziej rozpoznawalnym meblem, a jego twórca – Arne Jacobsen – dzięki temu projektowi przeszedł do historii designu na świecie.

Udostępnij na Facebooku
 

Forma i kolorystyka

 

Konstrukcja fotela „Egg” opiera się na aluminiowych elementach, pianki z tworzywa sztucznego oraz materiału obiciowego, a perfekcyjny projekt sprawia, że całość tworzy bardzo wygodny i ponadczasowy mebel. Współcześnie można wybierać fotele z bardzo bogatej oferty kolorów i materiałów obiciowych. Od eleganckiej skóry w naturalnym kolorze, przez neutralne, szare kaszmiry, aż po świeże, neonowe kolory innych tkanin. Wybór kolorów jest ogromny, dzięki czemu można wybrać taki, który najlepiej spełni oczekiwania kupującego i będzie cieszył właściciela przez wiele lat. Uzupełnieniem fotela będzie podnóżek, który sprawi, że przyjemność korzystania z tego mebla będzie jeszcze większa.

Udostępnij na Facebooku
 

Możliwości aranżacyjne

 

Fotel „Egg” jest ponadczasowy, od ponad pół wieku cieszy kolejne pokolenia pasjonatów pięknego designu. Kupując „Jajo” można mieć pewność, że ten mebel się nie zestarzeje, zawsze będzie modny i popularny. Ogromnym walorem tego projektu jest to, że w łatwy sposób można wkomponować fotel w większość nowoczesnych wnętrz i będzie się genialnie prezentował. Dzięki intensywnej kolorystyce może stać się przykuwającym uwagę punktem wnętrza lub dyskretnie podkreślać jego charakter.

Udostępnij na Facebooku

Udostępnij na Facebooku