• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Nowoczesna kuchnia w bloku - jak ją urządzić?

Nowoczesna kuchnia w bloku nie jest wcale trudniejsza do zaaranżowania, niż w domu. Owszem, zwykle mamy dużo mniej miejsca do działania i często nawet ewentualne trudności w przebudowie, jednak wiele zależy od indywidualnego przypadku. Jeśli ktoś zda się na porady profesjonalisty, nie powinien mieć żadnych trudności z przystosowaniem przestrzeni do potrzeb współczesnego człowieka. Styl nowoczesny zaś jest w tej chwili jednym z najpopularniejszych i dodaje każdemu wnętrzu elegancji, wytworności. Jednocześnie stawia na wygodę, funkcjonalność. Lubi również nowoczesne technologie - a przecież w kuchni jest zawsze sporo sprzętów i maszyn. Stąd też jest to idealny styl aranżacyjny dla tego miejsca, a nowoczesne kuchnie w blokach pojawiają się nadzwyczaj często. Jak urządzić małą kuchnię w bloku, by była komfortowa i stylowa jednocześnie? Jak uzyskać nowoczesne kuchnie w bloku, gdy mamy nie tylko ograniczoną przestrzeń, ale i budżet? Oto porady dla zainteresowanych!

 

Nowoczesna kuchnia w bloku - czyli jaka?

Styl nowoczesny jest bardzo chętnie i bardzo często wybierany przez współczesnego człowieka. W tej chwili na pierwszym miejscu wśród najchętniej wykorzystywanych jest nadal styl skandynawski, jednak tuż za nim są właśnie wszystkie nowoczesne rozwiązania. Ten rodzaj wystroju wnętrz stawia na nowe technologie - lubi kiedy są obecne we wnętrzach. Dlatego też do kuchni, gdzie przecież zawsze jest wiele sprzętów, a większość na widoku, nadaje się idealnie. W dodatku bardzo wygodnie w podobnej kuchni się poruszać, przygotowywać pożywienie. Jasne oświetlenie, dużo metalu, szkła, żywych kolorów i oryginalnych rozwiązań - to cechy charakterystyczne tego stylu. Zatem jeśli ktoś lubi unikalne produkty, energetyczną przestrzeń, chce sobie zapewnić komfort oraz rozumie nowoczesność, gdyż jest człowiekiem otwartym na nowości, powinien zdecydować się właśnie na taką aranżację. Nie tylko zresztą w kuchni, gdyż stylizacje nowoczesne sprawdzają się też świetnie na przykład w salonie.

 

Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Nowoczesna kuchnia w bloku to prawdziwy strzał w dziesiątkę! Tym bardziej, jeśli mamy mało miejsca do zagospodarowania, więc nie bardzo możemy sobie pozwolić na pewne udziwnienia, nawiązywanie do poprzednich epok, albo na przykład pokuszenie się o aranżację wszystkiego w stylu skandynawskim czy industrialnym. Lubią one raczej jasne, ale duże przestrzenie. W blokach niestety bardzo często kuchnie są niewielkie, chociaż powoli się to zmienia. W tej chwili bywa nawet, że w nowych mieszkaniach przestrzeń kuchenna jest od razu otwarta na jadalnię czy salon. To świetny sposób na optyczne powiększenie wszystkiego i bardzo wygodna metoda na przyjmowanie gości w pojedynkę. Nawet jeśli chcemy coś dla nich przyszykować, nie musimy ich opuszczać. Prowadzimy konwersację, a jednocześnie cały czas szykujemy coś do jedzenia czy do picia. Nowoczesna kuchnia w bloku zwykle jest oddzielona wysepką, jednak nie trzeba koniecznie decydować się na podobne rozwiązanie. Zwłaszcza, jeśli projektanci nie przewidzieli otwarcia przestrzeni, a nie możemy usunąć ściany. W takim wypadku bazujemy na tym, co jest dostępne - dopasowując do siebie wszystkie elementy.

Aranżacja nowoczesnej kuchni w bloku

Żeby kuchnia wydawała się większa, należy zdecydować się na jasne kolory. Zwykle dominuje biel, ale można też zdecydować się na beż czy jasny szary. Można też ładnie zestawić ze sobą kontrastujące kolory, jak czerń i biel, ale należy pamiętać, że barwa jaśniejsza musi wyraźnie dominować. Inaczej przestrzeń wizualnie na tym ucierpi, gdyż będzie się wydawała mniejsza. Urządzenie małej kuchni w bloku nie jest trudne - wybierajmy tylko odpowiednie meble i urządzenia. Decydujmy się na te z metalowymi rączkami, srebrne, lśniące. Wielką rolę odgrywają też dodatki, które mogą być nawet bardzo nietuzinkowe. Świetnym sposobem na przełamanie pozornej monotonii jest na przykład umieszczenie w centrum lampy o ciekawym kształcie i energetycznym kolorze. Pomysłów jest mnóstwo, a ogranicza nas tylko budżet i wyobraźnia!