• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Łóżko z pojemnikiem - nowoczesna aranżacja sypialni

Małe sypialnie to zmora współczesnego budownictwa. Ograniczona przestrzeń wymusza sporo kompromisów, w końcu łóżko nie jest jedynym meblem, który musi zmieścić się w tym pomieszczeniu. Czy oznacza to, że chcąc zachować użyteczność pokoju, musimy pogodzić się z mniej komfortowym wypoczynkiem? Absolutnie nie! Łóżko z pojemnikiem rozwiąże wiele problemów, które wynikają z ograniczonej przestrzeni.
Sypialnia to przede wszystkim strefa relaksu. Nocny wypoczynek, popołudniowa drzemka czy niedzielne lenistwo z książką - to wszystko wymaga przede wszystkim wygodnego łóżka, a jeżeli pokój zajmuje para - także dużego. Co jednak zrobić, gdy ograniczona przestrzeń sprawia, że poza wspomnianym łóżkiem, w sypialni nie zmieści się już zbyt wiele mebli? Zdecydować się na mniejszy model, jednocześnie godząc się na mniejszy komfort? Nic z tych rzeczy. Wystarczy postawić na nowoczesne rozwiązania. Bo nikt przecież nie powiedział, że łóżko nie może być także funkcjonalnym schowkiem.

nowoczesne łóżko z pojemnikiem w...

nowoczesne łóżko z pojemnikiem w sypialni

nowoczesne łóżko z pojemnikiem w...

nowoczesne łóżko z pojemnikiem w stylowo zaaranżowanej sypialni

Łóżko z pojemnikiem na pościel - istotna jest nie tylko funkcjonalność

Łóżka z pojemnikiem stanowią obecnie bardzo istotny obszar asortymentu każdego producenta, który liczy się na rynku. Dzięki temu, bez większych trudności można wybrać wariant idealny nie tylko pod względem wymiarów. Decyzję zakupową, w wielu przypadkach, determinuje też design. Przecież spójność stylistyczna jest niezwykle istotna, jeżeli chodzi o nowoczesną aranżację wnętrza. Na całe szczęście, przy tak bogatej ofercie rynkowej, nie ma najmniejszego problemu z wyborem pasującego modelu. Przejdźmy jednak do aspektu, który w przypadku łóżka z pojemnikiem jest najistotniejszy - do funkcjonalności.
 

stylowe łóżko z pojemnikiem w...

stylowe łóżko z pojemnikiem w nowocześnie urządzonej sypialni

stylowe łóżko z pojemnikiem w...

stylowe łóżko z pojemnikiem w nowocześnie urządzonej sypialni

 

Łóżka z pojemnikiem rozwiązują wiele problemów aranżacyjnych

Co poza łóżkiem powinno znaleźć się w sypialni? Szafka na pościel i szafy, w których schowamy odzież codzienną i sezonową - to absolutne minimum. W małych pokojach, do minimum muszą być natomiast ograniczone wymiary wszystkich tych sprzętów, jeżeli chcemy je zmieścić. Warto jednak spróbować rozwiązać ten dylemat, bez drastycznych kompromisów.
Nowoczesne łóżka z pojemnikiem na pościel to synonim sypialnianej funkcjonalności. Decydując się na taki model, na "dzień dobry" pozbywamy się konieczności zakupu szafki na kołdry i poduszki. Należy też wspomnieć, że tego typu meble często wyposażone są w dodatkowe szuflady, a nawet w półki. Dzięki temu, zmieścimy znacznie więcej niż tylko samą pościel. Wszystko zależy od tego, na jaki model się zdecydujemy.

nowoczesne łóżko z pojemnikiem w...

nowoczesne łóżko z pojemnikiem w stylowej sypialni

Minimalistyczne łóżko z...

Minimalistyczne łóżko z pojemnikiem w nowoczesnej sypialni

Łóżko z pojemnikiem - nie tylko na pościel

W tym przypadku, poziom funkcjonalności jest bezpośrednio powiązany z wymiarami mebla. Łóżko z pojemnikiem na pościel 140x200 zmieści wszystko, co jest nam potrzebne do komfortowego snu, a być może nawet więcej. Zasada jest prosta - im większe łóżko, tym pojemniejsze schowki.
Podstawowe warianty wyposażone są w pojemnik, schowany pod unoszonym stelażem. W przypadku większych łóżek, spotykane są też modele wyposażone w dwa schowki. Takie rozwiązanie jest o tyle wygodne, że w jednym bez problemu zmieścimy nawet dwa komplety pościeli. Drugi pozostaje do dowolnego zagospodarowania.
Bardzo ciekawą opcją są łóżka wyposażone w pojemne szuflady. W zależności od modelu, te mogą być umieszczone z boku, z tyłu, po obu bokach lub z każdej ze stron. W ostatnim przypadku, mamy do dyspozycji naprawdę ogromną pojemność.
Coraz częściej spotyka się też łóżka z pojemnikiem, które dodatkowo wyposażone są też w funkcjonalne półki. Modele z półkami za zagłówkiem praktycznie eliminują konieczność wstawienia stolików nocnych. Dzięki temu możemy zdecydować się na zakup szerszego łóżka. Z kolei półki umieszczone z tyłu, posłużą do przechowywania dodatkowych przedmiotów, do ustawienia elementów dekoracyjnych i ramek ze zdjęciami. W tym przypadku, pod półkami często umieszczane są szuflady, np. na bieliznę.
Jedno łóżko, a tak wiele możliwości. Funkcjonalność nowoczesnych mebli sypialnianych jest wręcz imponująca, Pamiętaj, zamiast rezygnować z wygody, lepiej zrezygnuj z kompromisów. Nic przecież nie zastąpi zdrowego, wygodnego snu.