• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Tapety do sypialni - aranżacje

Tapeta do sypialni – jaką wybrać?

Choć tapeta w sypialni jeszcze jakiś czas temu była postrzegana jako rozwiązanie pasujące przede wszystkim do pomieszczeń w stylu retro, dziś powoli odchodzi się od takiego jej postrzegania. Tapety do sypialni trafiają również do pomieszczeń nowoczesnych, gdy zaś zostaną umiejętnie dobrane, są w stanie zmienić charakter miejsca, w którym się budzi i zasypia. Koją nerwy, pozwalają zapomnieć o problemach i utulają do snu, a jednocześnie stanowią powiew świeżości w tym najintymniejszym z pomieszczeń.

 Już pobieżna analiza tapet do sypialni powinna nam uświadomić, że będziemy mieli w czym wybierać. Jeśli przy tym chodzi o ciekawe tapety do sypialni inspiracje możemy czerpać z wielu miejsc. Modne tapety do sypialni są systematycznie prezentowane w czasopismach o tematyce wnętrzarskiej. Coraz więcej uwagi poświęcają im przy tym również portale internetowe poświęcone urządzaniu domów i mieszkań. Co przy tym charakterystyczne, moda na tapety do sypialni jest bardzo liberalna i nie narzuca nam określonych rozwiązań sugerując jednocześnie, że inne nie zasługują na nasze zainteresowanie.

Gdy analizujemy tapety w sypialni, które obecnie są dostępne w sprzedaży, możemy podzielić je na kilka grup. Pierwszą stanowią rozwiązania nowoczesne, pasujące do minimalistycznych wnętrz. Nie brakuje jednak również tapet utrzymanych w stylu retro i glamour, a także tapet w niebanalnych kolorach takich, jak choćby wyciszająca wnętrze czerń. Bez względu więc na to, jaki styl nam odpowiada, znajdziemy rozwiązanie dla siebie.

Tapety w stylu glamour i retroNowoczesna tapeta do sypialni nie jest wcale jedyną opcją, która może nas zainteresować. Jeśli w pomieszczeniu tym znajduje się pokaźnych rozmiarów łoże z baldachimem, elegancka toaletka i meble w stylu kolonialnym, tapeta powinna być raczej stonowana niż dominująca. Tu znakomicie sprawdza się szara tapeta do sypialni, a także dostępne w bardzo szerokim wyborze tapety do sypialni glamour. Oczywiście, może zależeć nam na tym, aby kolorystyka sypialni była ciekawa i nie wywoływała niepotrzebnego przygnębienia. Szeroko rozumiany styl retro pozwoli nam zrealizować ten cel polecając rozwiązania takie, jak choćby fioletowa tapeta do sypialni możliwa do ułożenia tak na wszystkich, jak i na jednej tylko ścianie.

Nowoczesne tapety do sypialniGrupa nowoczesnych tapet do sypialni jest wyjątkowo rozbudowana. Dominują w niej tapety gładkie, nie brakuje jednak również fototapet z kojącymi krajobrazami albo motywami abstrakcyjnymi. Przeważnie mamy do czynienia z rozwiązaniami, które silnie akcentują tylko jeden odcień. Nie jest to jednak reguła. Jeśli szara lub czarna tapeta do sypialni wydaje nam się zbyt silnym akcentem, możemy zastanowić się nad nieco innym zagospodarowaniem każdej ze ścian pomieszczenia.

Tapeta do sypialni – nietypowe aranżacje

Gdy zastanawiamy się nad tapetami sypialnianymi, zwykle uważamy, że powinny być one jedynie tłem podkreślającym walory tego pomieszczenia i skupiającym uwagę na innych jego elementach. Czasem jednak nasze oczekiwania są inne. Złota tapeta do sypialni z pewnością nie pozwoli o sobie zapomnieć, jest więc naturalnym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą, aby to właśnie pokrycie ścian ściągało na siebie uwagę gości. Podobną funkcję mogą pełnić tapety 3D. Sypialnia staje się dzięki nim niebanalnym pomieszczeniem, do którego chce się zaglądać także przed udaniem się na spoczynek.

Tapeta w sypialni – o tym pamiętaj!Bez względu na to, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, pamiętajmy, że kluczowe znaczenie powinna mieć dla nas jego jakość. Jeśli piękne tapety do sypialni charakteryzują się niską jakością, niewielka jest szansa na to, że nasze zadowolenie z decyzji o ich zakupie utrzyma się przez długi czas. Ocena jakości tapety nie jest łatwa, gdy nie ma się odpowiedniego doświadczenia. Zawsze warto więc stawiać przede wszystkim na propozycje pochodzące z kolekcji sprawdzonych producentów, sprzedawane w sklepach godnych polecenia. Niepewne źródło może oznaczać kłopoty nawet, jeśli tapety do sypialni są w nim oferowane w bardzo przystępnych cenach.