• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jadalnia w stylu glamour – jak ją stworzyć?

Jadalnia to bez wątpienia domowe centrum spotkań całej rodziny. Codziennie jemy tutaj posiłki, opowiadamy sobie o całym dniu oraz planujemy kolejne wspólne spędzanie czasu. Jadalnia powinna być przyjaznym miejscem, w którym przebywanie jest chwilą czystej przyjemności i radości. Jak możemy się do tego przyczynić i zbudować niepowtarzalny klimat pomieszczenia? Wybrać styl, w którym zaaranżujemy naszą przestrzeń! Który z nich nadaje się do tego najlepiej? Trudno odpowiedzieć na to jednym zdaniem, ale z pewnością warto zastanowić się nad stworzeniem jadalni w stylu glamour.

Jadalnia w stylu glamour to w ostatnim czasie ulubione rozwiązanie miłośników wyszukanych aranżacji oraz nietuzinkowego stylu. Stworzenie jej to ekscytujący czas poszukiwania wyjątkowych mebli oraz dodatków, które będą odznaczały się niespotykanym designem oraz wysoką jakością. Jadalnia w stylu glamour w dużej mierze opiera się o eleganckie wyposażenie na miarę niejednego domostwa w Hollywood. Styl glamour to przepych w dobrym stylu, nowoczesne wzornictwo oraz bijący błysk. Zastanawiasz się czy jesteś gotowy na ten błysk w swoim domu? Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, na co musisz się przygotować wprowadzając elementy glamour do swojej jadalni.

 

W co powinna zostać wyposażona jadalnia w stylu glamour?

Jadalnia w stylu glamour oczywiście musi się dobrze prezentować, ale nie należy zapominać o jej podstawowych funkcjach. Przede wszystkim jadalnia powinna zostać wyposażona w obszerny stół, przy którym bez problemu zmieści się cała rodzina. Co więcej, dla każdego z nich niezbędne jest wygodne krzesło, które pozwoli na spożywanie codziennych posiłków w komfortowych warunkach. W jadalni również bardzo ważną rolę odgrywa światło. I tutaj mamy nie lada pole do popisu, aby wybrać właściwe oświetlenie, które idealnie wpisze się w ideę jadalni w stylu glamour.

Żadne wnętrze glamour nie może obejść się bez kryształowego żyrandola. Umieszczenie go tuż nad designerskim stołem od razu pozwala spostrzec z jakiego rodzaju aranżacją mamy do czynienia. To bardzo prosty sposób na stworzenie klimatu w jadalni i uczynienie jej wyrafinowaną oraz pełną przyjemnego przepychu. Kryształowy żyrandol najlepiej prezentuje się, kiedy jest transparentny, ale jeżeli mamy na to ochotę możemy wyposażyć go w kryształki w różnych kolorach.

 

Designerskie dodatki jako podstawowy wyznacznik aranżacji w stylu glamour

Jadalnia w stylu glamour nie może również obejść się bez designerskich dodatków. Użytkowe elementy dodatkowe to szansa na stworzenie klimatycznej aranżacji bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy. Co więc uczyni naszą jadalnię pomieszczeniem rodem z Hollywood? W jakie dodatki powinniśmy ją wyposażyć, aby bił od niej prawdziwy blask i elegancja?

Przede wszystkim jadalnia w stylu glamour powinna zostać wyposażona w odpowiedni wzór sztućców oraz naczyń. Sztućce w stylu glamour zazwyczaj wykonane są ze srebra i uzupełnione o kryształowe wstawki. Duże pole do popisu mamy również w kwestii kieliszków i szklanek. Aktualnie na rynku dostępna jest niezliczona ilość kryształowych naczyń, które mogą spokojnie być wykorzystywane na co dzień. Co więcej, na designerskim stole w stylu glamour powinny znaleźć się dekoracyjne świeczniki. Klienci najczęściej sięgają po te kryształowe, ale również do stylu glamour idealnie dopasują się modele wykonane ze szkła. Bardzo ładnie, jeżeli w naszej jadalni co jakiś czas pojawią się świeże kwiaty – warto włożyć je do srebrnego wazonu na wysoki połysk, a efekt glamour zrobi się niemalże sam.

Jadalnia w stylu glamour na każdą kieszeń

Marzysz o jadalni w stylu glamour, ale martwisz się, że nie stać Cię na te wszystkie designerskie rozwiązania. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ styl glamour stał się łatwo dostępny i wyszedł naprzeciw potrzebom miłośników nietuzinkowych rozwiązań. Coraz częściej możemy spotkać się z plastikowymi kryształami, które w wyglądzie niczym nie ustępują tym klasycznym. Umieszczenie ich w jadalni pomoże Ci w stworzeniu zamierzonego efektu, przez co będziesz mógł się cieszyć jadalnią w dobrym stylu bez konieczności wydania dużej sumy pieniędzy.