Sklep online działa bez zmian. Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Aranżacja holu - sprawdzone pomysły

Aranżacja holu - sprawdzone pomysły

Hol - miejsce, które dla wielu osób jest jednym z najmniej istotnych. Wydawać by się mogło, że to tylko przechodnie, niewielkie pomieszczenie, które nie wymaga zastosowania ładnych i praktycznych mebli. Nic bardziej mylnego! Hol to pierwszy pokój lub korytarz, z którym ma do czynienia zarówno Twój gość, jak i Ty sam. Efektowne wykończenie oraz aranżacja zupełnie zmienia podejście i potrafi poprawić samopoczucie na cały dzień. Traktowanie tego pomieszczenia bez odpowiedniego zaangażowania szybko się mści.

 

Błyskawiczna aranżacja holu przedpokoju

Aranżacja holu w domu jest jedną z prostszych czynności, jest przy tym też najbardziej satysfakcjonująca. Szybki efekt potrafi przejść najśmielsze oczekiwania domowników oraz gości! Niewielki metraż w połączeniu z niskimi wymaganiami wszystkich osób stanowi idealne miejsce do szybkiej poprawy wizualnej naszego domu lub mieszkania. Warto przeprowadzić metamorfozę holu sprawnie i błyskawicznie, żeby odwiedzający Cię goście oraz domownicy byli pozytywnie zaskoczeni tuż po przekroczeniu progu.

Na samym początku zwróć uwagę na prezencję oraz aranżację całego domu i dostosuj nowe meble do już istniejącego wyposażenia. Nie ma nic gorszego niż hol, który diametralnie różni się od reszty mieszkania. Dysonans gwarantowany, zatem pamiętaj, by odwiedzający Cię goście mogli wyrobić sobie zdanie na temat całej reszty domu już na podstawie holu. To bardzo łatwy i sprawdzony trik, który pozwoli Ci wybrać odpowiednie meble w mgnieniu oka.

Aranżacja holu w domu klasycznym

Aranżacja holu w domu musi dobrze odzwierciedlać nasz styl. Cechą wspólną pomieszczeń nowoczesnych jest minimalistyczna forma mebli, kontrastowe barwy oraz brak intensywnych zdobień. Warto dopełnić resztę wyposażenia domu urządzonego w tym stylu czarnymi meblami oraz srebrnymi, chromowanymi elementami dodatkowymi. Aluminiowe matowe lub błyszczące uchwyty są ciekawym dodatkiem, tak jak i stalowe nóżki czy duże przeszklenia. Stwórz także ciekawy kontrast. Połączenie białych mebli z czarnymi jest co prawda odważne, lecz także niezwykle atrakcyjne. Spróbuj swoich sił i skomponuj nowoczesny hol już dziś!

 

Aranżacja holu w domu skandynawskim

Domy lub mieszkania w stylu skandynawskim cechują się stonowanymi barwami oraz jasnym drewnem. Zaaranżuj swój hol wykorzystując do tego meble o jasnych odcieniach oraz naturalnych barwach, koniecznie wykończonych w matowy sposób. Niech Twoją uwagę przyciągną minimalistyczne fronty, pozbawione jakichkolwiek zdobień oraz - co bywa częste - także uchwytów. Cechą wspólną pomieszczeń w stylu skandynawskim jest bardzo czysta forma oraz stonowane, jasne barwy i bardzo niski kontrast. Aranżacja holu przedpokoju skandynawskiego to sama przyjemność!

 

Praktyczna aranżacja holu przedpokoju

Jednak poza estetyką liczy się także praktyczność. Skup się na wyborze mebli, które będą pełnić także bardziej istotne funkcje. Zamów wystarczającą liczbę wieszaków na ubrania, czy to w formie pojedynczego stojaka, czy w postaci przykręcanych modeli złożonych z kilku sztuk. Kup także ławeczkę, krzesła, bądź taborety, które znacznie ułatwią zakładanie oraz zdejmowanie butów, a także wyposaż swój hol w niezbędne akcesoria, takie jak łyżka do butów czy rolki do ubrań usuwające kurz i zabrudzenia. Wygospodaruj również miejsce do przechowywania. Dobrze w tym celu sprawdzają się płytkie szafki, które nie zajmują zbyt wiele powierzchni oraz niewielkie komody. Mogą pomóc w magazynowaniu czapek, rękawiczek czy nauszników. Niezbędna okaże się także półka na buty, którą można łatwo wyczyścić z gromadzących się zabrudzeń.