• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Sklejka na wymiar

Jednym z najszlachetniejszych materiałów budowlanych i wykończeniowych jest drewno. Odpowiednio zakonserwowane może służyć przez wiele lat, zarówno w warunkach zewnętrznych jak i wewnętrznych. Oprócz trwałości, zależnej także od gatunku drzewa, ten naturalny surowiec posiada także charakterystyczne walory estetyczne: różnorodne odcienie i wyraźnie zaznaczone słoje, których urok doceniają wielbiciele naturalnego designu. Użycie drewnianych stropów nadaje pomieszczeniu oryginalny charakter, a wykonane z litego drewna meble czynią wnętrza bardziej okazałymi.

Mimo wielu niewątpliwych zalet drewna współcześnie coraz częściej stosuje się materiały drewnopodobne. Ich zaletą jest niższa cena, a w przypadku niektórych większa wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Do tej grupy surowców, tworzonych na bazie drewna, należy sklejka - płyta o grubości od kilku do kilkudziesięciu milimetrów. Powstaje na skutek sklejenia ze sobą nieparzystej ilości cienkich warstw drewna (fornirów). Forniry kładzie się jeden na drugim na przemian tak, aby włókna drzewne kolejnej warstwy przylegały do siebie pod kątem prostym. Takie połączenie cienkich, drewnianych fragmentów daje sklejce bardzo dużą wytrzymałość. Dzięki swoim właściwościom sklejka znajduje zastosowanie w meblarstwie, wykańczaniu wnętrz czy budownictwie. Możliwość łatwego przycinania sklejki sprawia, że jej wielkość i kształt można dopasować w zależności od indywidualnych potrzeb.

Zapotrzebowanie na sklejkę o konkretnych wymiarach jest coraz bardziej powszechne zwłaszcza wśród fachowców od budownictwa czy producentów mebli. Często także osoby prywatne zajmują się wykańczaniem wnętrz na własną rękę albo, po prostu potrzebują odpowiedniego kształtu sklejki. Ułatwieniem w zamówieniu takiej ilości materiału, jaka jest nam potrzebna - i to bez wychodzenia z domu - jest skorzystanie z opcji sklejka na wymiar, dostępnej na stronie meble.pl. Jak to zrobić w praktyce?

 

Konfigurator online - zamów sklejkę bez wychodzenia z domu.

Zamówienie sklejki o konkretnym wymiarze i właściwościach jest możliwe dzięki konfiguratorowi online - narzędziu do samodzielnego określania parametrów potrzebnego materiału. Na stronie meble.pl wybieramy zakładkę materiały drewnopodobne i znajdujemy opcję cięcie na wymiar online. Wyszukujemy interesujący nas materiał - sklejkę. Strona przenosi nas już bezpośrednio do konfiguratora online, którego prosta i intuicyjna obsługa pomoże dobrać taki materiał, na jakim nam zależy. Na początku wybieramy parametry sklejki: z jakiego drewna ma pochodzić, jakiej ma być klasy czy też jakie ma posiadać właściwości mechaniczne (antypoślizgowa, elastyczna, trudnopalna itp.). Dalej wybieramy format, kolor oraz grubość sklejki. Po skorzystaniu z dostępnych filtrów zatwierdzamy wybrane parametry. Konfigurator przenosi nas do kolejnego etapu projektowania, pokazując po lewej stronie monitora wybrane przez nas wcześniej właściwości sklejki. Na obecnym etapie mamy możliwość wyboru kształtu formatki czyli kształtu pyty, jaki zostanie wycięty, zgodnie z naszymi potrzebami oraz jej wymiarów. Jeśli potrzebujemy więcej tych samych formatek, nie musimy za każdym razem powtarzać procesu filtrowania i określania parametrów. Wystarczy kliknąć kopiuj ostatnią formatkę, aby dodać kolejny element do zamówienia. Po zakończeniu projektowania i dodaniu wszystkich potrzebnych elementów, konfigurator, w ciągu kilkunastu sekund przelicza koszt całości zamówienia i określa termin realizacji. Dzięki sprawnemu połączeniu systemu konfiguratora z magazynem sklepu meble.pl, informacja o zamówieniu trafia do magazynu zaraz po jego złożeniu. Tym samym przyspiesza się proces realizacji konkretnego zamówienia.

 

Wyjątkowa sklejka na wymiar - wyjątkowy efekt.

Możliwość zamówienia sklejki na wymiar - i to drogą internetową - jest opcją bardzo wygodną i oszczędzającą czas. Dodatkowo - szeroki wybór materiałów i ich właściwości, jaki proponuje konfigurator na stronie meble.pl, pozwala na zakup takiej sklejki, jakiej konkretnie potrzebujemy. Jej wykorzystanie - czy to w aranżacji wnętrza czy przy tworzeniu oryginalnych, drobnych elementów, jak opakowania, na pewno da niezwykły efekt.