x
MEBLE NA WYMIAR -10%
Użyj kodu: koniecwakacji10
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wygodny wypoczynek na długie jesienne wieczory

Salon to serce każdego domu, jest to przestrzeń zapewniającą nam wytchnienie po ciężkim dniu, a także miejsce reprezentacyjne, w którym przyjmujemy zaproszonych przez nas gości do wspólnego biesiadowania. W salonie powinno być przede wszystkim przyjemnie, stworzona w nim atmosfera oraz ogólny klimat powinny sprzyjać wypoczynkowi. Czynnikiem, który najsilniej wpływa na nasze dobre samopoczucie, jest możliwość całkowitego zrelaksowania się na zapewniających wygodę meblach wypoczynkowych. Narożniki, sofy, szezlongi oraz fotele powinny zapewniać komfort odpoczynku, jednocześnie domykając aranżację pokoju dziennego. Jak wybrać wypoczynek do salonu, aby pasował do wybranej stylistyki, a zarazem wpływał na jakość i trwałość relaksu?

 

Meble wypoczynkowe dostosowane do Twoich potrzeb

Zestawy wypoczynkowe są fundamentem każdego salonu, ponieważ nasze codzienne życie zazwyczaj toczy się wokół nich. Meble wypoczynkowe muszą być przede wszystkim wygodne, dlatego przed zakupem należy zwrócić uwagę na ich podstawowe cechy, tj. głębokość siedziska, wysokość oparcia, materiały, z jakich meble są wykonane, a także sposób wykończenia całości. Meble wypoczynkowe należy dobierać wielkością przede wszystkim do metrażu pomieszczenia, którym dysponujemy. Kolejną sprawą jest ilość domowników — duża popularnością w dzisiejszych czasach cieszą się wysoce funkcjonalne rozwiązania modułowe. Do niewielkiego mieszkania, warto wybrać kanapy lub narożniki rozkładane, które dodatkowo sprawdzą się jako wygodne miejsce do spania w przypadku wizyty niezapowiedzianych gości.

 

Relaks ponad wszystko

Salony to przestrzenie różnorodne, a więc duże i małe, które bywają połączone z kuchnią i jadalnią, jak również są to oddzielone pomieszczenia — pomimo odmiennych metrażów użytkowych i kształtów pomieszczeń wszystkie łączy jedna funkcja — gwarantują swoim użytkownikom ponadprzeciętny relaks. Salon jest przestrzenią, w której powinniśmy czuć się dobrze. Oczywiście na dobre samopoczucie wpływ ma kilka czynników — nastrojowe oświetlenie, odpowiednia temperatura oraz właśnie meble wypoczynkowe. Decydując się na zestaw wypoczynkowy, zamiast kupowania osobnych mebli do relaksu decydujemy się na stworzenie unikalnego wystroju, a nie aranżacji, w której każdy mebel będzie jak z innej bajki — co sprzyjałoby stworzeniu chaosu we wnętrzu, a jednocześnie obniżyłoby efektywny wypoczynek.

Wypoczynek, a estetyka

Oczywiście funkcja wypoczynkowa w przypadku wyboru narożnika, foteli i szezlongów jest najważniejsza, jednakże nie można zapomnieć o tym, że salonowe meble są istotnym elementem aranżacji. Meble wypoczynkowe mogą nadać aranżacji ponadczasowy kierunek i elegancko ją dopełnić. Aby dobrze dopasować wypoczynek do przestrzeni salonu, musimy uwzględnić występujące w nim barwy, metraż pomieszczenia, docelowe oświetlenie, a także aranżację pomieszczenia. Idealnie zaprojektowany salon powinien zachęcać do wypoczynku, a jednocześnie powinien być zaaranżowany względem innych pomieszczeń w mieszkaniu.

 

Jak ustawić meble w salonie?

Jeżeli mamy do dyspozycji większą powierzchnię użytkową kanapę wraz z fotelami wypoczynkowymi można ustawić na środku pomieszczenia, natomiast jeżeli salon nie należy do największych wnętrz, praktyczniejszym rozwiązaniem będzie ustawienie narożnika przy ścianie. Zdecydowanie więcej możliwości aranżacyjnych gwarantują zestawy modułowe mebli wypoczynkowych, które można ustawić zgodnie z życzeniem niemal w każdym momencie.

Funkcje nowoczesnych mebli

Podejmując ostateczną decyzję o wyborze mebli wypoczynkowych, warto zwrócić uwagę, jakie dodatkowe funkcje oferują poszczególne modele. Większość mebli, tj. kanap oraz narożników występuje z funkcją spania, dzięki której mebel można w każdej chwili rozłożyć i przenocować zaproszonych gości. Co więcej, dużą popularnością cieszą się schowki na pościel, w których można przechowywać nie tylko koce i poduszki, ale również inne przedmioty codziennego użytku. Co więcej, masywne narożniki w kształcie litery L oferują również regulowane zagłówki, dzięki którym można całkowicie dostosować mebel do swoich indywidualnych potrzeb. W praktycznych fotelach wypoczynkowych często dostępna jest funkcja zmiany pozycji nachylenia oparcia. Wszystkie wspomniane funkcje dodatkowe mają na celu maksymalizację komfortu użytkownika.

Idealny wypoczynek na jesienne wieczory

Jesień to pora roku, która związana jest z coraz chłodniejszymi wieczorami, a także szybkim zapadaniem zmroku, dlatego aranżacja przestrzeni salonu jest kluczowa do odpowiedniego wypoczynku. Warto zadbać o to, aby kolorystyka mebli wypoczynkowych była stonowana i występowała w nieco cieplejszych lub neutralnych kolorach. Miłym w dotyku i przyjaznym w codziennym użytkowaniu będzie wykończenie narożnika lub fotela wysokiej jakości tapicerką. Dużą popularnością cieszą się również obicia ze skóry naturalnej lub skóry ekologicznej. Meble wykończone skórą będą dobrze prezentować się we wnętrzach klasycznych — dodadzą im elegancji oraz ponadczasowego charakteru. Decydując się na wysokiej jakości meble wypoczynkowe, stworzysz spójną i harmonijną przestrzeń, w której z pewnością będziesz chętnie przebywać.