x
WYBRANE MEBLE -20%
Użyj kodu: STYLOWE-ZAKUPY
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Żółte dodatki do salonu

Wiosna to czas na wprowadzenie orzeźwienia do wnętrz, które kojarzą się ze słońcem i wspaniałą aurą, kiedy wszystko budzi się do życia. Doskonałym pomysłem na metamorfozę jest salon, w którym warto wykorzystać żółte dodatki. Żółty kolor ma wiele odsłon - od pastelowych odcieni, przez głębokie, lecz stonowane barwy, aż po tonacje mocno neonowe w postaci limonki lub koloru kanarkowego. Wszystkie z nich będą wspaniałym akcentem, dzięki któremu salon będzie kipiał energią!

Żółte dodatki - wspaniałym pomysł na dodanie energii

Żółty kolor to słoneczna barwa, która w mgnieniu oka może rozbudzić pomieszczenie i dodać mu energii. Dodatkowo wprowadza radosny nastrój i tworzy przyjemną atmosferę - zatem idealną do salonu, gdzie najczęściej wypoczywamy i spędzamy wolny czas. Żółte dodatki doskonale odnajdą się w każdym pokoju dziennym, a w szczególności wszędzie tam, gdzie panuje nuda i królują stonowane kolory. Jednak żółty kolor jest dość intensywną barwą, bez względu na wybrany odcień, dlatego warto stosować go z umiarem, by uniknąć chaosu w pomieszczeniu.

 

Jakie żółte dodatki do salonu wybrać?

Doskonałym pomysłem na uzupełnienie każdego salonu będzie zastosowanie żółtej lampy, która będzie nie tylko piękną dekoracją, ale także bardzo praktycznym elementem wyposażenia. Innym rozwiązaniem wartym uwagi jest zastosowanie żółtego bieżnika na stół bądź żółtych poduszek dekoracyjnych na sofę. Takie dekoracje najlepiej zaprezentują się w otoczeniu neutralnych barw, zatem żółte dodatki do szarego salonu będą wspaniałym rozbudzeniem każdej aranżacji. Styl minimalistyczny oraz skandynawski to doskonałe tło na tego rodzaju akcenty kolorystyczne. Podobnie będzie w przypadku zastosowania żółtych firanek bądź zasłon, a także innych elementów ozdobnych okna, np. kanarkowych lub neonowych doniczek na kwiaty, które doskonale będą współgrać z zieloną roślinnością.

 

Jak wykorzystać żółty kolor w pokoju dziennym?

Warto pamiętać, że żółty kolor i wszystkie jego pochodne odcienie są doskonałym sposobem na zwrócenie uwagi na konkretne miejsce w salonie. Zatem jeśli chcemy, by sofa była punktem centralnym, to właśnie ozdobne poduszki w limonkowym kolorze lub luźno zarzucony pled będą doskonałym akcentem. Jeśli natomiast zależy nam na dekoracjach ściennych to warto zastosować cytrynowe ramki na obrazy lub neonowe abstrakcyjne grafiki. Stara lampa może zyskać nowy abażur w wiosennym żółtym kolorze, który wprowadzi nieco słonecznego klimatu do wnętrza. Salon można urozmaicić również żółtymi tulipanami lub żonkilami, które wprowadzą radosną atmosferę, a jednocześnie będą nawiązaniem do wiosennego klimatu. Warto zastosować je do pastelowego lub przeźroczystego salonu i wyeksponować ich piękno w centralnej części pokoju dziennego.

 

Pomysł na żółte meble

Jeśli jednak nie brakuje nam odwagi, możemy wykorzystać żółty kolor również jako obicie mebli. Ciekawym akcentem będzie zatem fotel w musztardowym kolorze, który z pewnością zwróci na siebie uwagę. Dodatkowo możemy zastosować również dywan w całości pokryty żółtą barwą lub przedstawiający geometryczne wzory, gdzie w niektórych miejscach przejawia się słoneczny kolor. Dla osób, które nie boją się wyzwań, doskonałym rozwiązaniem będzie również pomalowanie jednej ściany w salonie na żółty kolor. Doskonale rozjaśni to całe pomieszczenie - szczególnie mocno nasłonecznione - gdyż promienie słoneczne dodatkowo pogłębią efekt rozświetlenia. Pamiętajmy jednak, że żółty kolor nie współgra z każdą inną barwą i warto stosować go w połączeniu z szarością, bielą oraz czernią. Te barwy są doskonała bazą, a sama żółć na ich tle będzie prezentować się najlepiej. Idealną podstawą są również drewniane meble. Ciekawym akcentem będą również żółte meble do przechowywania, np. w postaci regałów lub komody, jednak tutaj musimy kierować się zdrowym rozsądkiem, by znać umiar i nie przesadzić. Jeśli zatem decydujemy się na większy element wyposażenia w słonecznej barwie, to następnie urozmaićmy salon za pomocą drobnych dodatków w niewielkiej ilości aby zachować spójność i harmonię we wnętrzu.