×
Dzień Miesiąc darmowej dostawy na meble
Ważne do 30.06.2021, obowiązuje na wybrane produkty i wybrane formy płatności.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Urban Jungle, czyli sztuczne rośliny we wnętrzach

Urban Jungle to nowa estetyka, która urzekła wszystkich miłośników bujnej roślinności i osoby, które lubią żyć w stałym kontakcie z naturą. Jak sama nazwa wskazuje styl Urban Jungle to próba pogodzenia elementów nieskalanej natury z motywem dynamicznego miasta. Estetyka łączy w sobie prostotę i wygodę z pewną dozą ekstrawagancji. Kojąca zieleń wprowadzona we wnętrzach domowych gwarantuje użytkownikom dawkę pozytywnej energii, niezaprzeczalny relaks oraz zachwycający efekt końcowy. Wprowadzenie do wnętrza tapet, dywanów i poduszek w roślinne wzory, a także różnorodnych bibelotów stworzonych na kształt liści z pewnością dopełni stylizację Urban Jungle.

 

Egzotyczne tapety na ścianach

Aby stworzyć Urban Jungle we wnętrzach, koniecznie trzeba wprowadzić do aranżacji żywą kolorystykę oraz motywy kwiatowe, np. w postaci egzotycznej tapety naściennej lub dekoracji naściennych. Dużą popularnością cieszą się tapety lub fototapety z motywem roślinnym, które wprowadzają do wnętrza aspekt oryginalności - przełamują nudę wnętrz nowoczesnych lub skandynawskich. Fototapeta z roślinami będzie wskazywała na obcowanie z naturą, a jednocześnie optycznie powiększy przestrzeń wnętrza. Warto zdecydować się na tapetę, która będzie połączeniem soczystej zieleni ze stonowanymi barwami ziemi, np. jasnymi beżami czy ciepłymi brązami, a nawet z pastelowymi odcieniami różu czy błękitu.

 

Zielono mi

Dla estetyki Urban Jungle niezwykle ważna jest bujna i gęsta roślinność, dlatego wiodącą barwą w aranżacji przestrzeni jest kolor zielony. Warto pamiętać, że zieleń dostępna jest w wielu odcieniach, dlatego śmiało można eksperymentować z różnymi opcjami podczas wybierania kolorystyki ścian, mebli oraz stylowych dodatków. Motywy florystyczne nie tylko muszą pojawiać się w postaci sztucznych lub żywych kwiatów, ale również w postaci drobnych dodatków, np. na szklankach czy talerzach. Oczywiście wybierając takie rozwiązanie aranżacyjne, należy działać z rozwagą, aby zachować spójność całej przestrzeni. Do wnętrza w estetyce Urban Jungle konieczne będą naturalne dodatki stworzone z nieobrobionych materiałów, np. drewna, wikliny czy lnu. Urządzenie domu w estetyce Urban Jungle jest niezwykle ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą być w stałym związku z naturą oraz czuć się wygodnie i komfortowo we własnym domu.

 

Dżungla w mieście

Urban Jungle, a więc dżungla w mieście to przede wszystkim wielki powrót roślin do wnętrz mieszkalnych. Rozmieszczone po całym domu rośliny są domeną lat 90., następnie pojawił się trend wnętrz sterylnych, w których nie było miejsca na rośliny, a dzisiaj znowu rośliny powracają do łask - styl Urban Jungle zachęca do zaaranżowania wnętrza wieloma roślinami, szczególnie w rozmiarze XL. Sukulenty, palmy, paprocie, monstery, a także bluszcze - to właśnie te gatunki najbardziej królują we wnętrzu Urban Jungle.

 

Sztuczne kwiaty - hit czy kit?

Urban Jungle to trend, który sprawił, że coraz chętniej dekorujemy wnętrza roślinami - co ciekawe nie tylko sięgamy po żywe rośliny, ale również po sztuczne kwiaty, które ładnie się prezentują, a nie wymagają naszej opieki. Rozwój technologii sprawił, że sztuczne kwiaty wykonywane są z tworzyw, które całkiem przekonująco imitują strukturę prawdziwych okazów. Można powiedzieć, że sztuczne rośliny są wierną kopią żywych roślin. Sztuczne rośliny są idealną opcją dla osób, które są często na wyjazdach lub zwyczajnie ze względu na swój styl życia nie mają czasu na odpowiednią ich pielęgnację. Za wybraniem sztucznych roślin przemawiają również przestrzenie, w których nie ma odpowiedniego naświetlenia do rozwoju żywych roślin - jeżeli w łazience lub przedpokoju nie ma okna, sztuczna roślina idealnie sprawdzi się tam w zastępstwie. Sztuczne rośliny można postawić w zasadzie w dowolnym miejscu, ponieważ nie mają one żadnych wymagań - rozmieszczenie ich będzie miało wyłącznie związek ze względami estetycznymi i praktycznymi. Sztuczne kwiaty, warto umieścić w dekoracyjnych doniczkach lub wazonach, które podkreślą estetykę wnętrza i dodadzą mu niepowtarzalnego uroku.