• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Ciemne wnętrza - odkryj nowoczesny mrok

Ciemność w niewielkich wnętrzach, gdzie jest słaby dostęp światła słonecznego, nie prezentuje się zbyt zachęcająco. Panujący wewnątrz mrok może negatywnie wpływać na nasz nastrój i samopoczucie. Wydawać by się mogło, że małe pomieszczenia są skazane na jasne kolory, które rozświetlą przestrzeń. Jednak wcale nie musi tak być! Wystarczy zastosować kilka sprawdzonych rozwiązań, by ciemne wnętrze stało się atrakcyjne i zyskało nowoczesny charakter. Jak to zrobić?

czarne nowoczesne meble...

czarne nowoczesne meble wnętrzarskie

czarne nowoczesne meble...

czarne nowoczesne meble wnętrzarskie

 

Ciemne wnętrza i ich wady

Główną wadą ciemnego wnętrza jest jego ponurość. Mroczne barwy nie wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie, dlatego wiele osób decyduje się na pomalowanie niewielkich pomieszczeń na jasne i pastelowe kolory. Wadą ciemnych wnętrz jest również konieczność zastosowania dużej ilości źródeł światła, które może nie być energooszczędnym rozwiązaniem, co dla wielu z nas jest kluczowe. Mówi się również, że ciemne wnętrza optycznie zmniejszają przestrzeń, tworząc ją bardziej przygnębiającą.

meble w nowoczesnym ciemnym...

meble w nowoczesnym ciemnym wnętrzu

stylizacja wnętrza na ciemno ze...

stylizacja wnętrza na ciemno ze współczesnymi meblami

Jak rozjaśnić ciemne wnętrza?

Podstawową zasadą rozjaśnienia wnętrza jest pomalowanie ścian na jasne kolory. Jednym z najlepszych wyborów w tym przypadku będzie klasyczna biel i jej pochodne, czyli beże, écru oraz delikatne szarości. Im jaśniejsze pomieszczenie, tym będzie wyglądać na bardziej przyjemne i – co ważne jest przy niewielkim metrażu – przestronne. Oprócz jasnych ścian mogą być równie jasne podłogi w postaci płytek, paneli lub dywanów. Takie rozwiązanie dodatkowo podkreśli świetlistość pomieszczenia.

Ponadto, w celu rozjaśnienia wnętrza, warto również zadbać o odpowiednie ustawienie mebli. Sam środek pokoju powinien być wolny, a wszystkie elementy wyposażenia powinno się dosunąć do ściany. Pozwoli to osiągnąć efekt otwartej przestrzeni, która sprawdzi się szczególnie w ciasnych pomieszczeniach. Kolejną zasadą, jaką warto się kierować podczas rozjaśniania pokoju, jest odsłonięcie okna. Nie zakładajmy zatem ciemnych zasłon i grubo tkanych firanek. Pozwólmy, by promienie słoneczne zagościły do wnętrza i były obecne w nim przez jak najdłuższą część dnia. Nie zasłaniajmy również parapetów. Najlepiej, aby zostały one zupełnie puste, dzięki czemu nic nie będzie blokowało światła wpadającego do pomieszczenia.

Do ciemnych pomieszczeń wprowadźmy również jasne meble, lecz w małej ilości. Ograniczmy się w przypadku wyposażenia do niezbędnego minimum, by uniknąć chaosu, który optycznie zmniejsza przestrzeń. W celu uzyskania efektu optycznego poszerzenia pomieszczenia powinniśmy szczególną uwagę poświęcić na utrzymanie ładu i porządku we wnętrzu; powinna w nim panować harmonia. Doskonałym rozwiązaniem będzie również powieszenie luster odbijających światło z okien.

nowoczesne ciemne meble...

nowoczesne ciemne meble wnętrzarskie

nowoczesne ciemne meble...

nowoczesne ciemne meble wnętrzarskie

 

Ciemne wnętrza mogą być nowoczesne

Przełamując stereotyp, warto odkryć nowoczesną odsłonę ciemnych pomieszczeń. Aktualne trendy wnętrzarskie wyraźnie pokazują, że mroczne aranżacje potrafią prezentować się bardzo efektownie i zarazem niezwykle stylowo. Ciemne wnętrza pasują szczególnie do osób, które cenią sobie luksusowe rozwiązania. Jednak jest to bardzo wymagające zajęcie i nie należy podejmować takiej decyzji zbyt pochopnie. Poza tym warto mieć na uwadze, że ciemne wnętrza zaprezentują się pozytywnie w pełnej okazałości wyłącznie w przypadku przestronnych pomieszczeń z dużą ilością wolnego miejsca. Ciemne meble, podłogi i ściany mogą bowiem spowodować efekt zamkniętej przestrzeni, w której nie każdy się odnajdzie. To rozwiązanie dla odważnych osób, które nie boją się wyzwań i chcą w niekonwencjonalny sposób stworzyć ciekawe, nowoczesne wnętrze.

współczesny salon z ciemnym...

współczesny salon z ciemnym wystrojem wnętrza

czarne meble w nowoczesnym wnętrzu

czarne meble w nowoczesnym wnętrzu

Ciemne meble we wnętrzach

Coraz częściej w swoich pomieszczeniach domowych wykorzystujemy ciemne meble. To doskonała alternatywa dla jasnych szafek i kompletów wypoczynkowych, które po pewnym czasie mogą się znudzić. Poza tym stanowią one idealnie rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za białymi meblami. Ich blaty szybciej się brudzą i są zdecydowanie bardziej wymagające pod względem czyszczenia. Za to ciemne meble na tle jasnych ścian stanowią doskonały kontrast, nadający jednocześnie pomieszczeniu bardzo elegancki charakter. W naszym sklepie znajduje się wiele modeli ciemnych mebli, które warto wprowadzić do swoich wnętrz. Są one łatwe w aranżacji, a poza tym prezentują się nowocześnie i ekskluzywnie.

nowoczesne meble w ciemnym wnętrzu

nowoczesne meble w ciemnym wnętrzu

Meble czarne w nowoczesnym wnętrzu

Meble czarne w nowoczesnym wnętrzu