• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Dodatki retro, czyli dekoracje z duszą

Styl retro znowu wraca do łask - na początku zyskał na popularności w branży ubraniowej, a później przeniósł się do aranżacji wnętrz. Jeżeli chcesz cofnąć się do przeszłości, wystarczy kilka dodatków lub postarzanych mebli, aby poczuć odrobinę dawnego klimatu. Styl retro to przede wszystkim zwrócenie uwagi na postarzane drewno - wykonane są z niego podłogi, meble, a także dekoracyjne dodatki. W aranżacjach w estetyce retro dominuje beżowa i kremowa kolorystyka, która sprawia, że wnętrze zyskuje na przytulnym i ciepłym klimacie sprzyjającym wypoczynkowi po ciężkim dniu. Jak wprowadzi do wnętrza estetykę retro z wykorzystaniem dodatków?

unikatowe meble w stylu retro

unikatowe meble w stylu retro

unikatowe meble w stylu retro

unikatowe meble w stylu retro

 

Jak wygląda aranżacja w stylu retro?

Aranżacja w estetyce retro powinna być przede wszystkim wygodna, jednakże nie wolno zapomnieć o akcencie ponadczasowej elegancji. Wszystkie meble w poszczególnych pomieszczeniach powinny zostać ustawione w taki sposób, aby można było łatwo wykonywać codzienne obowiązki, jak również, aby w pośpiechu można było szybko dotrzeć do interesujących nas przedmiotów. Aby wprowadzić do wnętrza odrobinę klimatu retro, warto również postawić na głębokie fotele w stylu vintage, a także sofy, które są wykończone miękką i przyjemną w dotyku tkaniną. Wnętrza urządzone w estetyce retro sprawiają, że mamy ochotę odizolować się od współczesnego świata i spędzić czas na wypoczynku.

stylowe meble retro z charakterem

stylowe meble retro z charakterem

stylowe meble retro z charakterem

stylowe meble retro z charakterem

 

Lampy wiszące, czyli klimatyczne oświetlenie

W przestrzeni retro nie może zabraknąć wiszących lamp, które będą mieć duży wpływ na wygląd pomieszczenia. Inspirowane stylem retro lampy świetnie będą prezentować się nad stołem w kuchni lub jadalni, a także nad wyspą kuchenną lub blatem roboczym. Jeżeli chcesz postawić na delikatniejsze oświetlenie, warto wybrać lampę w stylu retro, którą będzie można postawić na podłodze przy komodzie lub na samej komodzie - jeżeli żarówka będzie przysłonięta kloszem, rzucane przez nią światło nie będzie zbyt intensywne i stworzy we wnętrzu przytulny klimat sprzyjający wieczornemu relaksowi.

stylowe meble vintage jako element...

stylowe meble vintage jako element dekoracji retro

stylowe meble vintage jako element...

stylowe meble vintage jako element dekoracji retro

 

Praktyczne dodatki w stylu retro

Wnętrza w stylu retro powinny nam gwarantować komfort wypoczynku, dlatego warto wyposażyć je w przyjemne w dotyku tekstylia, które swoją kolorystyką i wzorami zwrócą uwagę nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jeżeli chcesz wprowadzić do pomieszczenia odrobinę stylu retro zamiast jednolitych poszewek, warto wprowadzić wzory w dużej kraty lub inne akcenty brył geometrycznych. Kolejnym praktycznym dodatkiem w stylu retro jest dywan - warto wybrać taki model, na którym znajdują się klasyczne wzory z dawnych lat. Warto pamiętać, żeby dywanem nie zakrywać całej podłogi, lepiej wprowadzić do przestrzeni dywanu o małych wymiarach, które będą oddzielały nam poszczególne przestrzenie użytkowe, tj. wydzielały kącik czytelniczy czy strefę wypoczynku w salonie.

stylowe meble retro z duszą

stylowe meble retro z duszą

obrazy i ozdoby retro na ścianie...

obrazy i ozdoby retro na ścianie stylizowanej jadalni