• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak urządzić unikalny salon z industrialnym rysem z kolekcją Box Steel

Dlaczego warto postawić na styl industrialny? 

Styl industrialny każdemu się w pewien sposób kojarzy i mało jest osób, które przechodzą obok niego obojętnie. Trudno się jednak dziwić, gdyż jego korzenie sięgają głęboko w popkulturę, a początki stylu industrialnego w Stanach Zjednoczonych to naprawdę kawał dobrej historii. 

W drugiej połowie XX wieku wiele poprzemysłowych budynków, które stały puste i niszczały, zostało zaadaptowanych na mieszkania, pracownie, warsztaty. Artyści korzystali z tego typu budynków, gdyż dawały one dużo przestrzeni, a do tego miały swój unikatowy klimat. Lofty, jak nazywano tego typu aranżacje, przebojem wdarły się do stylistyki aranżowania wnętrz i zostały w niej do dzisiaj. 

Co oczywiste, współczesne budownictwo nie pozwala nam tak szastać metrami kwadratowymi, jak było to możliwe w powojennych Stanach Zjednoczonych. Nasze mieszkania są w dużej mierze średniego lub małego metrażu, ze standardowymi sufitami. Trudno jest więc osiągnąć “prawdziwy” loft z jego pierwotnymi cechami: wysokimi sufitami, dużą powierzchnią przeszkloną, metalowymi elementami poprzemysłowymi w surowej, betonowej bryle budynku, uzupełniony inwencją aranżacyjną właściciela. 

Można jednak wprowadzić do swojego wnętrza industrialny charakter, nie rezygnując przy tym z komfortu i estetyki, którą dają nowoczesne, minimalistyczne rozwiązania projektowe. Wszystko jest kwestią odpowiedniego doboru kolorystyki, oświetlenia oraz oczywiście mebli. To wszystko w połączeniu z dobrze dobranymi dodatkami sprawi, że twoje wnętrze nabierze stylu, który będzie cię cieszył każdego dnia. 

 

Na co zwracać uwagę aranżując salon w stylu industrialnym? 

Żeby osiągnąć efekt wizualny, który już na pierwszy rzut oka będzie kojarzył się z industrialem, trzeba w pierwszej kolejności odpowiednio dobrać kolory i oświetlenie. Oczywiście istnieje tutaj pole manewru dla indywidualizmu, jednak wybierać należy z palety beżów, gamy szarości oraz kolorów zbliżonych do ceglastego. 

Nasycenie oraz rozłożenie kolorów w przestrzeni będzie zależało w sporej mierze od dostępu światła naturalnego. Jeżeli mamy dostęp do dużych okien z ekspozycją gwarantującą duży dostęp światła dziennego, możemy pozwolić sobie na kolory intensywniejsze i ciemniejsze. Jeśli jednak będziemy musieli w dużej mierze polegać na świetle sztucznym, wówczas lepsza będzie jaśniejsza kolorystyka. Mało światła to na dłuższą metę wyczerpujące otoczenie. 

Jeśli chodzi o oświetlenie, z industrialną paletą kolorów dobrze komponuje się światło ciepłe, z delikatnie przyciemnianych żarówek. Żarówki o białym świetle, także te “mleczne”, w połączeniu z szarością, cegłą i elementami metalu mogą tworzyć chłodne wrażenie. Jeśli chodzi o formę lamp, w nurt industrialny wpisują się zarówno lampy o prostych, stalowych konstrukcjach, jak i robione ręcznie lampy z rur czy innych tego typu elementów. Klosze są zwykle zbędne, a jeśli komuś na nich zależy, warto rozważyć klosze o geometrycznych bryłach wykonane z drutu. 

Kolekcja do salonu w stylu industrialnym

Salon to nasza wizytówka, miejsce rozrywki, spędzania wolnego czasu i oczywiście odpoczynku. Musi on pełnić wiele funkcji jednocześnie, więc dobór odpowiednich mebli jest kluczowy. Z jednej strony, na co dzień użytkowanie salonu powinno być łatwe, wygodne i komfortowe, a z drugiej powinien on wyglądać po prostu efektownie. Możesz osiągnąć ten rezultat dzięki naszej kolekcji, którą proponujemy do tego typu aranżacji. 

Box Steel to nasze spojrzenie na styl industrialny w kontekście nowoczesnego życia, wygody oraz realiów, jakie kształtuje współczesne budownictwo. Wiemy, czego potrzebują nasi klienci i tworzymy takie meble, które uwzględniają wymagania współczesności. Połączyliśmy stal lakierowaną proszkowo, z kolorem naturalnego drewna i ponadczasową bielą, tworząc zbalansowaną kompozycję, która nada stylu każdemu wnętrzu. 

Życie w salonie na ogół kręci się wokół telewizora, który pełni dzisiaj wiele funkcji - od oglądania filmów, przez odtwarzacz muzyki po narzędzie do przeglądania internetu. Idealną towarzyszką telewizora jest szafka RTV do salonu Box Steel, która nie tylko będzie gospodarowała przestrzeń wokół niego, ale odda też w twoje ręce dużo przestrzeni użytkowej, w której możesz schować wiele przedmiotów codziennego użytku. 

Spędzając czas na ulubionej rozrywce, wygodnie jest mieć pod ręką stolik, na który zawsze możemy położyć kubek z kawą, telefon czy odłożyć czytaną akurat gazetę, żeby do niej wrócić. Stolik kawowy to taki element wyposażenia, do którego nie każdy przekonuje się od razu, ale nikt nie chce z niego rezygnować, gdy już go ma. Do kolekcji Box Steel, świetnie pasuje stolik Glast w wariancie z białym blatem. Przekonaj się, że jest to mebel, który naprawdę warto mieć! 

 

W salonie świetnie odnajdzie się także komoda z szafką Box Steel, która idealnie balansuje ilość dostępnej przestrzeni otwartej i zamkniętej. Daje to duży komfort przy aranżacji, gdyż możesz zarówno eksponować te przedmioty, na które lubisz patrzeć, jak i chować w zamkniętych szafkach całą resztę, która potrzebuje ekspozycji. Ta komoda to zgrabny mebel, który łatwo wpasuje w różne konfiguracje swojego salonu. 

Jeżeli jesteś fanem książek, albo masz swoje unikalne przedmioty kolekcjonerskie, które chciałbyś trzymać na widoku, idealnym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w wysoką szafkę pionową Box Steel. To zgrabny mebel o ciekawej bryle, który możesz wykorzystać jako niebanalną przestrzeń wystawienniczą dla twoich skarbów. 

Z myślą o osobach, których pasją jest wino, wprowadziliśmy do kolekcji Box Steel meble dedykowane do przechowywania tego szlachetnego trunku. Jednym z nich jest regał na wino Box Steel, który oprócz podstawowej funkcji regału, czyli przestrzeni na twoje przedmioty, daje też efektowną i wygodną przestrzeń do wyeksponowania twojej kolekcji alkoholi. 

Box Steel to idealne rozwiązanie, żeby za jednym zamachem urządzić nawet duży salon, mając pewność spójności wizualnej, świetnego efektu aranżacyjnego oraz solidności na długie lata. To doskonały balans pomiędzy wszystkimi funkcjami, które zestaw mebli do salonu powinien pełnić.