• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Modny trend - krzesła na płozach

Przyjęło się, że krzesło ma cztery nogi, jednak wcale nie musi tak być. Coraz popularniejsze stają się siedziska usytuowane na płozach. Wśród oferowanych mebli można znaleźć krzesła stojące na stabilnych, najczęściej metalowych płozach w kształcie litery C, kwadratu lub prostokąta, a także modele bujane z płozami wygiętymi w łuk.

Nie tylko do biura

 
Przez wiele lat krzesła na płozach były kojarzone głównie z takimi wnętrzami jak biura, sale konferencyjne, aule, gabinety czy poczekalnie. Na szczęście zaczęło się to powoli zmieniać. Coraz więcej osób wybiera takie krzesła do swojej jadalni, a nawet do salonu. Dzieje się tak dlatego, że siedziska usytuowane na płozach, patrząc z boku w kształcie pełnego kwadratu albo trapezu (zdjęcie z lewej) lub litery C (zdjęcie z prawej oraz główne), są wyjątkowo stabilne. Naprawdę ciężko będzie je wywrócić. Większość takich mebli utrzymanych jest w nowoczesnej stylistyce i posiada metalowe płozy, doskonale więc sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych czy futurystycznych. Równie dobrze prezentują się w towarzystwie stołu zarówno z drewnianym, jak i szklanym blatem.

Można się pobujać

 
Na rynku dostępne są też krzesła na płozach w kształcie łuku. Na takim meblu można się pobujać. To świetne rozwiązanie np. dla mamy z dzieckiem. Wystarczy wziąć maleństwo na ręce, przytulić do piersi i zasiąść na takim meblu. Delikatne kołysanie uśpi każdego dzidziusia. Siedząc na takim krześle można też czytać książkę lub ulubioną gazetę. A kiedy pod ręką jest kubek ciepłego kakao, czego chcieć więcej w jesienne czy zimowe wieczory...