• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jakie uchwyty wybrać do mebli w pokoju dziecięcym?

Uchwyty meblowe stanowią niezbędną część wspomnianych elementów wyposażenia przestrzeni — nie tylko decydują o końcowym efekcie estetycznym, ale również ułatwiają codzienne użytkowanie mebli. Świetną opcją w przypadku zakupu mebli jest możliwość samodzielnego doboru uchwytów meblowych, dlatego, jeżeli mamy taką możliwość, warto się na nią jak najbardziej zdecydować. Kompozycja z indywidualnie dobranymi uchwytami nie tylko będzie funkcjonalna, ponieważ dobrana do naszych potrzeb, ale również będzie wyjątkowo estetycznie się prezentować, ponieważ dobierzemy ją do estetyki aranżowanego wnętrza. Wybór odpowiednich uchwytów do mebli to z pozoru decyzja błaha, która jednak może przysporzyć nam sporo problemów. Odpowiednio dobrane uchwyty sprawią, że meble nabiorą charakteru oraz nietuzinkowego stylu — wnętrze zyska na przytulnym charakterze, a także będzie zapewniało komfort użytkowania szczególnie w pokojach dziecięcych lub młodzieżowych. Jak poddać efektywnej metamorfozie meble do pokoju dziecięcego? Co zrobić, aby nie tylko były praktyczne, ale również utrzymane w motywach, które twoje dzieci uwielbiają?

Jakie uchwyty wybrać do mebli w pokoju dziecięcym?

Jakie uchwyty wybrać do mebli w pokoju dziecięcym?

 

Uchwyty z motywem zwierzęcym

Uchwyty do mebli przeznaczone do pokoju dziecięcego przede wszystkim charakteryzują się przyjazną stylistyką — dostępne są w różnorodnych kształtach, które nawiązują do motywów lubianych przez dzieci. Ciekawym elementem uzupełnienia praktycznych mebli będzie dobranie uchwytów z motywem zwierzęcym, np. w kształcie biedronki, pszczoły, motylka, kotka, lwa czy pieska. Dzięki sporemu wyborowi detali dostępnych na rynku twoja pociecha będzie mogła dopasować uchwyty do swoich indywidualnych preferencji. Uchwyty do mebli dziecięcych w łatwy, szybki, a także cenowo atrakcyjny sposób odświeży wygląd mebli, nadając mu ponadczasowego charakteru. Co więcej, tego typu uchwyty pozwolą na łatwe otwieranie poszczególnych części mebli, dzięki czemu nawet małe dzieci nie będą miały problemów z ich użytkowaniem.

Jakie uchwyty wybrać do mebli w pokoju dziecięcym?

Jakie uchwyty wybrać do mebli w pokoju dziecięcym?

 

Meble dla chłopców i dziewczynek

Uchwyty do mebli dziecięcych dostępne są zarówno w kształcie kwiatów, jak i samochodów, dlatego każdy znajdzie tutaj coś zgodnego ze swoimi zainteresowaniami. Wykonane z tworzywa sztucznego uchwyty dostępne są w różnorodnych kolorach oraz kształtach. Na tle białych frontów w pokoju dziewczynki doskonale będą prezentowały się uchwyty w kolorach różowych, fioletowych, a także czerwonych nawet w odcieniach pastelowych. Dla małego wielbiciela motoryzacji idealnym elementem aranżacji będą uchwyty w kształcie ulubionych samochodów, a dla fana sportów uchwyty w kształcie piłki. Dostępne są także uchwyty w kształcie samolotów, pociągów, a nawet wykonane uchwyty z motywem statku.

Jakie uchwyty wybrać do mebli w pokoju dziecięcym?

Jakie uchwyty wybrać do mebli w pokoju dziecięcym?

 

Postaw na jakość

Uchwyty przeznaczone do pokoju dziecięcego przede wszystkim element ozdobny, który przez lata będzie poddawany intensywnej eksploatacji. Dzieci będą z pewnością często korzystać z szafek, jednakże nie zawsze będzie to otwieranie delikatne i z wyczuciem, dlatego uchwyty powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, np. tworzywa sztucznego, drewna lub metalu. Kolejną ważną sprawą jest dopasowanie uchwyty do wielkości ręki dziecka — nie powinno mieć ono większych problemów ze złapaniem uchwyty. Po zamontowaniu uchwyty należy dokładnie sprawdzić, czy dobrze się on trzyma, ponieważ nie należy zapominać, że dzieci dysponują dość dużą siłą. Wszystkie uchwyty w pokoju dziecięcym powinny spełniać standardy wytrzymałości oraz bezpieczeństwa.

Jakie uchwyty wybrać do mebli w pokoju dziecięcym?

Jakie uchwyty wybrać do mebli w pokoju dziecięcym?

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Do pokoju małych dzieci, zalecane są uchwyty sznurkowe, które nie tylko prezentują się nadzwyczaj efektywnie, ale również sprawdzają się jako niezwykle wygodny uchwyt do otwierania szafki. Taki element wyposażenia będzie wyróżniał się na tle całej aranżacji, jednocześnie zagwarantuje dziecku bezpieczeństwo codziennego użytkowania mebli bez pomocy dorosłych. Uchwyty do szafek powinny być elementami przykuwającymi wzrok. Ciekawym pomysłem jest dobranie uchwytów, które pasują do wzorów umieszczonych na ścianach — tematycznie urządzony pokój pozwoli na zachowanie harmonii i odpowiednich proporcji we wnętrzu.