• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Oświetlenie sufitowe do łazienki - na co się zdecydować?

Oświetlenie sufitowe wciąż jest najpopularniejszym rodzajem oświetlenia, wykorzystywanym w domach i w firmach. Świetnie potrafi rozjaśnić całą przestrzeń, a przy tym jest znakomicie widoczne, zatem pełni również funkcje dekoracyjne. W tej chwili dostępnych jest naprawdę wiele różnorodnych modeli takich lamp, które sprawdzą się w różnych pomieszczeniach. Część z nich wyprodukowano specjalnie z myślą o łazienkach, które są przecież przestrzeniami o szczególnych cechach i szczególnych wymaganiach. Jakie oświetlenie sufitowe łazienkowe wybrać? Które modele będą pasowały do jakich wnętrz? I gdzie szukać najlepszych rozwiązań?
 

 

Oświetlenie sufitowe - cechy szczególne

W pomieszczeniach możemy zdecydować się na różnorodne oświetlenie. Najlepiej można się o tym przekonać dekorując salon czy sypialnię, w których często umieszczamy więcej niż jeden rodzaj lamp. Mamy zatem do wyboru kinkiety, oświetlenie sufitowe, boczne, podłogowe, lampy wiszące, lampy stojące... W łazience najczęściej decydujemy się na dodatkowe oświetlenie lustra oraz na lampę główną, która ma za zadanie dawać możliwie jak najwięcej światła, by rozświetlać całą przestrzeń. Tak jak zadaniem lampy przy lustrze jest doświetlać nasze odbicie, gdy się szykujemy do wyjścia, albo tworzyć w łazience specyficzny, relaksujący nastrój, tak zadaniem oświetlenia sufitowego jest dobre oświetlenie przestrzeni. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na wybór modelu solidnego, który da odpowiednio dużo światła, a jednocześnie będzie pasował wizualnie do całej aranżacji. Łazienki również mogą powstawać w różnych stylach, a nieodpowiedni wybór lampy może zniweczyć nasze starania i zepsuć całą, pieczołowicie zaplanowaną przestrzeń.

 

Nowoczesne oświetlenie sufitowe

Najczęściej wybiera się obecnie nowoczesne lampy LED, które pozwalają odnotować największą oszczędność energii - a to jest ważne nie tylko z punktu widzenia finansów danej rodziny, lecz i dla dobra środowiska naturalnego. Lampy takie świetnie pasują do nowoczesnego stylu aranżacji wnętrz, który zaraz po stylu skandynawskim jest obecnie najchętniej wybierany przez obywateli. Lampy sufitowe powstają jednak w wielu różnych rodzajach. Można zatem sięgnąć po te bardziej oryginalne, albo też bardziej klasyczne. Są i takie modele, które kierują światło do góry, na sufit, dzięki czemu blask jest nieco przytłumiony. To rozwiązanie dla osób, które planują zamontować w łazience więcej źródeł światła i niekoniecznie chcą, by lampa górna była tą najjaśniejszą. W tej chwili możemy się z powodzeniem zdecydować nawet na wersje najnowocześniejsze - na przykład z czujnikiem ruchu, które samoistnie włączają się, gdy ktoś wchodzi do środka. To przydatne rozwiązania, które usprawnią funkcjonowanie domu.

 

Klasyczne oświetlenie sufitowe

Sporo jest także lamp klasycznych - o prostej konstrukcji, które są uniwersalne. Będą pasowały zarówno do wnętrz w stylu skandynawskim, jak i amerykańskim - po prostu nie rzucają się przesadnie w oczy, będąc głównie źródłem światła. Do łazienki zwykle wybieramy modele płaskie, o jednej żarówce, jednak w tej chwili dostępne są i takie, które oferują dwie lub nawet trzy. Dzięki temu możemy samodzielnie stopniować ilość światła, jaka jest odpowiednia - chyba że zamontujemy jeden włącznik dla wszystkich żarówek.

 

Oświetlenie sufitowe - oferty producentów

Producenci przedmiotów do domu, czy też ściśle oświetlenia oferują specjalne lampy, przeznaczone do łazienki. Bardzo szeroki asortyment znajdziesz na naszej stronie: www.meble.pl. Możesz swobodnie wybierać w różnych stylach aranżacyjnych, różnych modelach, materiałach i rozwiązaniach. Dużym zainteresowaniem cieszą się teraz produkty szczególnie oryginalne - warto zatem szukać tych unikalnych, które same w sobie będą stanowiły świetną dekorację wnętrza.