• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Dekoracje ścienne do sypialni

Zastanawiasz się jakie dekoracje zamieścić na pustych ścianach twojej sypialni? Podpowiemy Ci, jak w prosty sposób ożywisz klimat panujący we wspomnianym pomieszczeniu. Sypialnia to przede wszystkim przestrzeń służąca wypoczynkowi, a także bezpiecznemu snu. Ściany są elementami konstrukcyjnymi, które zazwyczaj posiadają niewykorzystany potencjał — można zainwestować w przepiękny obraz, plakat, zegar lub winne ścienne dekoracje, które pozwolą stworzyć ci stylowe i nadzwyczaj oryginalne wnętrze. Kreatywna aranżacja ściany wcale nie będzie musiała łączyć się z dużymi nakładami finansowymi. Ozdobne detale ścienne mogą odmienić całe wnętrze, jednakże ważne jest podążanie za głównym motywem dekoracyjnym, którym kierowaliśmy się, wybierając meble. Dekoracja ścienna będzie dowodem poczucia estetyki właściciela, a także jego dbałości o szczegóły — właściciele powinni wybierać dzieła sztuki, które są odzwierciedleniem ich osobowości. Jedną z głównych zalet dekoracji ściennych do sypialni jest ich duża mobilność — można je zamienić z inną dekoracją lub całkowicie przewiesić. Dzięki odpowiednio dobranej dekoracji wnętrze zyska na przytulnym nastroju sprzyjającym wypoczynkowi.

Dekoracje ścienne do sypialni

Dekoracje ścienne do sypialni

 

Minimalistyczny zegar

Zegar ścienny to uniwersalna, a zarazem ponadczasowa ozdoba, która nie tylko będzie pełniła funkcję estetyczną, ale również praktyczną. Odpowiednio dobrany zegar do sypialni pozwoli na wprowadzenie do przestrzeni eleganckiego charakteru — w komfortowy sposób będzie także można sprawdzić godzinę. Zegar jest elementem dekoracyjnym, który może kontrastować z wnętrzem lub stapiać się z jego otoczeniem. W dzisiejszych czasach odmierzanie czasu dostępne jest z ogromną precyzją i w niezwykle stylowy sposób. Szeroki wybór zegarów dostępnych na rynku umożliwi stworzenie przytulnej aranżacji w przestrzeni sypialni. W sypialni najlepiej będzie prezentował się zegar wykończony w stylistyce minimalistycznej lub designerskiej, który dostępny jest w stonowanej kolorystyce. Do wyboru są zegary ścienne cyfrowe (niezbędne są do nich baterie), które nie posiadają wahadła ani wskazówek, lecz czytelny wyświetlacz oraz zegary ścienne analogowe oparte na mechanizmie wskazówkowym.

Dekoracje ścienne do sypialni

Dekoracje ścienne do sypialni

 

Dzieła sztuki

Sypialnia to idealne miejsce do zawieszenia dzieła sztuki — obrazu przedstawiającego roślinną kompozycję lub przepiękne widoki. Dobrym pomysłem będzie również plakat z motywacyjnym napisem lub innym ciekawym motywem. Dekoracja ścienna pozwoli uspokoić się przed snem — będzie wywoływała w nas wrażenia estetyczne. Dzieła sztuki powinny zachęcać użytkowników sypialni do przebywania w pomieszczeniu i upajania się ich widokiem. Obrazy można umieścić nad łóżkiem, komodą, a także w każdym innym wolnym skrawku ściany — mogą one również podkreślić stylistykę, w której wykończone jest wnętrze.

Dekoracje ścienne do sypialni

Dekoracje ścienne do sypialni

Dekoracje ścienne do sypialni

Dekoracje ścienne do sypialni

Oryginalne ozdoby ścienne

Dekoracje ścienne mogą grać pierwsze skrzypce w zwieńczeniu wystroju sypialni. Możliwości uzupełnienia ścian jest niezwykle dużo, np. naklejki, tapety czy okładziny ścienne. Kreatywnie uzupełnione ściany pomogą nadać mieszkaniu indywidualny rys. Ścianę można również wyposażyć w otwarte półki wiszące, na których poukładane zostaną wysoce estetyczne dekoracje w postaci ramek ze zdjęciami, zielone rośliny doniczkowe, a może nawet ulubione tomy książek. Ciekawą propozycją będzie zamontowanie delikatnego oświetlenia, które nie tylko pomoże w ekspozycji ozdób, ale również wprowadzi klimatyczny nastrój we wnętrzu.

Dekoracje ścienne do sypialni

Dekoracje ścienne do sypialni