• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Kuchnia w bloku - aranżacje, które inspirują

Aranżacje kuchni w bloku

Aranżacje kuchni w bloku wymagają tego, aby myśleć o niej nieco inaczej niż ma to miejsce w przypadku klasycznych, dużych kuchni popularnych w domach jednorodzinnych. Kluczową rolę mają w takich okolicznościach do spełnienia meble, warto więc przyjrzeć się jeszcze raz naszym wyborom. Małe kuchnie w bloku wyglądają najlepiej, gdy towarzyszą im meble charakteryzujące się jasnymi frontami. Dziś jest ich w sprzedaży więcej niż kiedykolwiek wcześniej, meble takie są bowiem jednym ze znaków rozpoznawczych kuchni nowoczesnych. Nowoczesna kuchnia w bloku nie jest jednak jedyną, na jaką możemy się zdecydować. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby postawić na zawsze modne, klasyczne drewno. W takim wypadku najlepiej zdecydować się jednak na obecność drzwiczek z przeszkleniami. Przy odwiecznym konflikcie frontów błyszczących i matowych, warto stawiać przede wszystkim na połysk. Kuchnie w bloku z wielkiej płyty często są bardzo wąskie, a połyskujące blaty optycznie powiększając je odbijając światło.
Szczególnie poważne wyzwanie stanowi wąska kuchnia w bloku, okazuje się jednak, że i na nią można znaleźć sposób. Układ mebli ponownie ma kluczowe znaczenie, najlepiej więc ustawić je nie po obu, ale po jednej stronie pomieszczenia. Jeśli kuchnia powstała na planie kwadratu lub prostokąta – najlepiej ustawić meble w kształcie litery „L” korzystając z modnych ostatnio mebli narożnikowych.
 

Nowoczesne meble kuchenne w małym...

Nowoczesne meble kuchenne w małym blokowisku

moderne meble do małej kuchni w...

moderne meble do małej kuchni w bloku

Mała kuchnia w bloku – zabudowa

Zabudowa małej kuchni powinna odpowiadać przede wszystkim naszym preferencjom zwłaszcza, że producenci i tym razem stają na wysokości zadania. Jeśli więc marzą się nam nowoczesne małe kuchnie w bloku i nie chcemy, aby każdy widział akcesoria kuchenne, z których korzystamy, warto pomyśleć o meblach, które posiadają specjalne kosze i wieszaki. Dziś w sprzedaży są też piętrzące się aż do sufitu „ściany szafek”. Dzięki oryginalnym rozwiązaniom, jakie w nich zastosowano, aranżacja małej kuchni w bloku zwolni nas z obowiązku zastanawiania się nad tym, gdzie, w niewielkim pomieszczeniu, ukryć garnki, naczynia oraz niewielki sprzęt AGD,
Ciekawa aranżacja kuchni w bloku podpowiada tez ciekawe opcje wówczas, gdy zależy nam na tym, aby wszystko mieć pod ręką. W takim wypadku proponuje się podzielenie pomieszczenia na dwie części. W jednej należy zainstalować głębokie szafki, w drugiej zaś – praktyczne półki sprawiające, że to, czego szukamy zawsze znajduje się w zasięgu wzroku. Oczywiście, mamy do czynienia z rozwiązaniem, które sprawdza się przede wszystkim wówczas, gdy osoby zastanawiające się nad tym, jak urządzić małą kuchnię w bloku, pamiętają, że na półkach zawsze musi panować porządek.

Nowoczesne meble kuchenne w małym...

Nowoczesne meble kuchenne w małym mieszkaniu blokowym

Nowoczesne meble kuchenne w małym...

Nowoczesne meble kuchenne w małym mieszkaniu blokowym

 

Mała kuchnia w bloku – inspiracje i sprytne pomysły

Gdy naszym problemem jest niewielka kuchnia w bloku aranżacje stosowane w klasycznych pomieszczeniach tego typu mogą nie być wystarczające. Mamy jednak do czynienia z problemem łatwym do rozwiązania, istnieje bowiem przynajmniej kilka trików, które można zastosować. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że w niewielkiej kuchni każdy pusty kąt jest problemem. W związku z tym warto postarać się, aby był on zagospodarowany. Warto mieć też na uwadze to, że kolory ścian potrafią mieć znaczenie tak samo duże, jak kolory mebli. W związku z tym biała kuchnia w bloku jest zawsze opcją lepszą niż pomieszczenie utrzymane w ciemniejszej tonacji.
Wąska kuchnia w bloku z oknem zazwyczaj nie jest pomieszczeniem, w którym stanąć może klasyczny stół. Okazuje się jednak, że i z tym problemem można się uporać. W tym celu należy pomyśleć choćby o wysuwanych blatach. Te znakomicie sprawdzają się podczas rodzinnego posiłku, zawsze przy tym można je schować, gdy brakuje nam przestrzeni podczas pracy.

nowoczesne meble kuchenne w małym...

nowoczesne meble kuchenne w małym mieszkaniu w bloku

Nowoczesna aranżacja kuchni w...

Nowoczesna aranżacja kuchni w bloku z jednolitymi meblami kuchennymi