• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Narożnik czy sofa

Narożniki i sofy – czym są?

Wybranie pomiędzy narożnikiem a sofą tylko pozornie wydaje się proste. Każdy z tych mebli posiada swoje zalety i warto je poznać zanim zdecydujemy się na zakup. Wówczas będziemy w stanie świadomie podjąć właściwą decyzję.
Sofa i narożnik to typy mebli, które są przeznaczone do wyznaczania nam miejsca odpoczynku, relaksu, drzemek, a także jako ewentualny mebel do przesypiania. Sofa znakomicie nadaje się do mniejszego pokoju, ponieważ zajmuje mniej miejsca niż narożnik. Narożnik jest za to bardziej obszerny, tym samym pomieszcza więc więcej osób. Stwarza przy tym ciekawe możliwości do aranżacji mieszkania. Salon stanowi w mieszkaniu strefę wypoczynku oraz spotkań z przyjaciółmi, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego mebla, byśmy mogli spędzać ten czas przyjemnie i wygodnie.

wybór między narożnikiem a sofą...

wybór między narożnikiem a sofą w salonie

wybór między narożnikiem a sofą...

wybór między narożnikiem a sofą w salonie

 

Narożnik czy sofa – co wybrać?

Warto brać pod uwagę design, w końcu najczęściej zależy nam na tym, aby mebel dobrze się prezentował w salonie. Pamiętajmy jednak, że wygląd mebla jest na równi istotny z komfortem jego użytkowania. Ważne jest, by przed dokonaniem zakupu wypróbować produkt na własnej skórze w salonie. Jeśli chodzi o dostosowanie mebla do wielkości pomieszczenia, to nie da się ukryć, że sofa znacznie bardziej pasuje do mniejszych mieszkań. Jest ona dobra dla tych, którzy nie spędzają długich godzin przed telewizorem, a także do domów, w których nie mieszka zbyt wiele osób. Dzięki ich niewielkim rozmiarom można je łatwo wkomponować w konkretne miejsca. Na koniec można uzupełnić aranżację, dodając fotel bądź wygodne krzesło, a zdobywając przy tym dodatkowe miejsce do siedzenia. Narożnik lepiej sprawdzi się w większych przestrzeniach. Dobrze zainwestować w niego, jeśli często odwiedzają nas goście. Najlepiej postawić wówczas na narożnik rozkładany, aby ewentualni odwiedzający mogli w spokoju u nas nocować. Spośród wielu rozmiarów i stylów narożników na rynku z pewnością uda nam się znaleźć coś idealnego dla siebie (zarówno pod względem wielkości, efektu wizualnego, jak i komfortu użytkowania produktu).
Wybierając narożnik lub sofę powinniśmy także brać pod uwagę (poza kształtem i wielkością pomieszczenia) meble towarzyszące produktowi, np. stolik na kawę, regały na książki i inne – warto wcześniej zorientować się, ile miejsca będą one zajmowały.

porównanie narożnika i sofy w...

porównanie narożnika i sofy w salonie

porównanie narożnika i sofy w...

porównanie narożnika i sofy w salonie

 

Narożniki i sofy rozkładane

W przypadku częstego nocowania u nas gości lub po prostu naszej chęci do korzystania z drzemek – znakomicie sprawdzą się narożniki i sofy rozkładane. W ciągu dnia wyglądają one jak tradycyjne meble, natomiast w razie konieczności możemy je rozłożyć i powstaje wówczas wygodne miejsce do spania. Narożniki oraz sofy rozkładane spełniają podwójne funkcje: mebli wypoczynkowych oraz miejsc przeznaczonych do spania. Stanowi to bardzo ekonomiczne rozwiązanie i zagospodarowanie przestrzeni. Ich konstrukcja sprawia, że zawierają wiele miejsca zarówno siedzenia, jak i do spania. Na ogół spotyka się modele przeznaczone dla dwóch osób, ale coraz częściej tworzone są także meble dla jednego użytkownika. Część modeli jest wyposażona w pojemniki na pościel. Choć standardowo służą jako siedziska, to ten rodzaj można spokojnie wykorzystywać w charakterze łóżka..
 

porównanie komfortu i...

porównanie komfortu i funkcjonalności narożnika i sofy

porównanie wzorów i stylów...

porównanie wzorów i stylów narożnika i sofy

Narożniki i sofy – najważniejsze cechy

Jak już zostało wspomniane, sofa z reguły zajmuje mniej miejsca niż narożnik, a jej kształt gwarantuje większą mobilność. Sofa najczęściej jest też lekka i można ją z łatwością przenosić. Niewielka sofa znajduje swoje miejsce nawet w trudnych pokojach, które np. posiadają dużą ilość wnęk. Ich różnorodny wybór pozwala na dopasowanie ciekawego designu do naszego wnętrza.
Narożniki zwykle produkowane są dla dużych i przestronnych pomieszczeń. Gwarantują one wysoki komfort wypoczynku, niezależnie od obranej pozycji. Choć kojarzą się z meblami dosuwanymi do ściany, to równie dobrze można je ustawiać na środku salonu i także znakomicie się w ten sposób prezentują. Znaczna większość modeli posiada także spory pojemnik na pościel i tym samym spełnia funkcję wygodnego spania. Ciekawie prezentują się dobranego do narożników stylowe podnóżki.

Porównanie narożnika i sofy w...

Porównanie narożnika i sofy w salonie

Porównanie wyglądu i...

Porównanie wyglądu i funkcjonalności narożnika i sofy w salonie