• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Taśmy LED, gdzie je wykorzystać?

Taśmy typu LED w aranżacjach wnętrz pełnią nie tylko funkcje praktyczne, ale również i ozdobne - są to dość uniwersalne elementy oświetlenia, które można wykorzystać na wiele sposobów w różnorodnych aranżacjach pomieszczeń, np. w salonie, sypialni, a nawet kuchni. Oświetlenie ledowe doskonale sprawdzi się do podświetlenia blatu w kuchni czy klimatycznego podświetlenia salonu, a nawet niezwykle ekskluzywnego oświetlenie schodów prowadzących na piętro lub poddasze. Jakie światło LED warto wybrać i gdzie je najefektywniej wykorzystać?

Użycie taśm LED do podświetlania...

Użycie taśm LED do podświetlania mebli kuchennych

Użycie taśm LED do podświetlania...

Użycie taśm LED do podświetlania mebli kuchennych

 

Światło LED, a klasyczne lampy

Światła typu LED są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą raz na zawsze pożegnać się z dotychczasowymi typami oświetlenia, a więc żyrandolami, kinkietami oraz lampami sufitowymi, które już w trakcie budowy domu trzeba zaplanować i rozprowadzić konieczną instalację, która nie raz wymaga kucia w ścianach, a następnie podłączenia do instalacji elektrycznej. Oświetlenie ledowe niezwykle często polecane jest przez projektantów wnętrz, którzy opatentowali sposób na łatwe, szybkie i skuteczne stworzenie oświetlenia, które znajdzie swoje zastosowanie prawie w każdym pomieszczeniu. Najczęściej oświetlenie LED zasilane jest akumulatorami lub bateriami, a Tobie pozostaje wyłącznie poprawne jego rozmieszczenie i podpięcie od gniazdka. Dzięki oświetleniu LED nie tylko zwiększysz funkcjonalność poszczególnych wnętrza, ale również wprowadzisz do nich ponadczasowy charakter i stworzysz niepowtarzalną aranżację.

Zastosowanie taśm LED w...

Zastosowanie taśm LED w podświetleniu mebli

Zastosowanie taśm LED w...

Zastosowanie taśm LED w podświetleniu mebli

 

Praktyczne oświetlenie blatów w kuchni

Jednym ze sposobów wykorzystania oświetlenia LED jest podświetlenie szafek lub blatów kuchennych. Światło typu LED wprowadzone do kuchni jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ daje wystarczająco dużo jasności, aby przyrządzić wieczorem potrawę, bez konieczności włączania światła głównego. Oczywiście warto zwrócić uwagę na to, że podświetlenie szafek w kuchni pozwoli nam na bezpieczniejsze i z pewnością łatwiejsze krojenie, a następnie przygotowywanie potraw, szczególnie po zapadnięciu zmroku. Oprócz zwiększonej funkcjonalności, taśmy LED są gwarancją osiągnięcia ponadczasowego efektu dekoracyjnego. Jeżeli kuchnia jest wykończona w estetyce nowoczesnej, minimalistycznej lub loftowej, oświetlenie LED dodatkowo wizualnie powiększy i rozjaśni pomieszczenie, a zarazem zagwarantuje przytulną atmosferę i ponadczasowy klimat we wnętrzu.

Zastosowanie taśm LED w meblach do...

Zastosowanie taśm LED w meblach do podświetlenia

Zastosowanie taśm LED w meblach do...

Zastosowanie taśm LED w meblach do podświetlenia

 

Garderoba ze światłem LED

Garderoba to pomieszczenie, które powinno nas zachwycać oferowaną pojemnością oraz funkcjonalnością codziennego użytkowania. Zazwyczaj garderoba jest pomieszczeniem o niewielkich rozmiarach, w którym królują szafy, półki oraz komody, w których rozmieszczone zostaną ubrania wraz z obuwiem i wszelkimi akcesoriami. Ciekawym sposobem na świetlne zaaranżowanie wnętrza jest wprowadzenie oświetlenia LED, dzięki któremu zyskamy niepowtarzalny efekt końcowy, a zarazem poprawimy funkcjonalność wnętrza, ponieważ bez większego problemu będziemy mogli znaleźć poszczególne ubrania i dodatki. Ciekawym pomysłem jest zamontowanie w garderobie, a dokładnie w szafach zestawów LED z czujnikiem ruchu, które będą włączać się wyłącznie wtedy, gdy otworzymy drzwi szafki.

Taśmy LED zastosowane w...

Taśmy LED zastosowane w oświetleniu mebli

Wbudowane taśmy LED w meblach

Wbudowane taśmy LED w meblach

Schody i korytarz - praktyczne i klimatyczne oświetlenie

Kolejną częścią domu, w której można wykorzystać taśmy LED, jest korytarz oraz schody. Zestawy taśm LED nie tylko świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których potrzebne jest nam oświetlenie całego pomieszczenia, ale również w pomieszczeniach, gdzie potrzebujemy oświetlenie wyłącznie poszczególnych przedmiotów - w tym przypadku mogą to być na przykład schody czy framugi drzwi. To proste rozwiązanie pozwoli nam na ułatwienie przemieszczenia się domowników po poszczególnych pomieszczeniach - zapewni im to niezaprzeczalne bezpieczeństwo, szczególnie wieczorami i nocą.

Taśmy LED = ciekawa dekoracja

Oświetlenie LED nie tylko spełnia funkcję praktyczną, ale przede wszystkim ozdobną, ponieważ idealnie sprawdzą się w każdym dekorze pomieszczenia - zarówno nowoczesnym, jak i industrialnym. Za pomocą oświetlenia LED można ozdobić praktyczne wszystko - nawet lustro w łazience. Dzięki wspomnianemu typowi oświetlenia koncentrujemy wzrok na konkretnym elemencie w danym pomieszczeniu, dzięki czemu możemy w efektowny sposób podkreślić jego estetykę. Odpowiednia barwa światła LED pozwoli na stworzenie wnętrza w estetyce chłodnej lub ciepłej, sprzyjającej wieczornemu wypoczynkowi. Warto pamiętać, że oświetlenie LED doskonale sprawdzi się w każdego typu pomieszczeniach, zaczynając od kuchni i łazienki, a kończąc na klatce schodowej lub prywatnym gabinecie.