• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Szafka nocna w stylu skandynawskim – czy to dobry pomysł?

Szafka w stylu skandynawskim to idealna w swojej prostocie propozycja dla właścicieli przede wszystkim niewielkich sypialni o minimalistycznym charakterze, ale nie jedynie. Każda szafka nocna w stylu skandynawskim, mimo swojej prostoty i funkcjonalności jest również wyjątkowa i potrafi na sobie skupić wiele uwagi, a po pewnym czasie funkcjonowanie w danej sypialni bez jej obecności stałoby się po prostu niemożliwe. Czy kiedykolwiek słyszałeś o stylu skandynawskim, jego wyjątkowości i dlaczego jest tak wysoce ceniony wśród wszystkich miłośników dobrego smaku oraz designu? Jeśli nie, chętnie przedstawimy Ci jego specyfikę i powiemy dlaczego tak dobrze prezentuje się w każdej sypialni. Jego wyjątkowy charakter opiera się na naturalnej prostacie, wykorzystaniu naturalnych materiałów oraz wysokim podziemie użyteczności. Przez wzgląd na te cechy, styl skandynawski cieszy się tak dużym zainteresowaniem na całym świecie. Dziś sprawdzimy czy również tak niewielki element, jak szafka nocna w stylu skandynawskim ma szansę służyć nam z powodzeniem przez długie lata.

 

Czym charakteryzuje się styl skandynawski w sypialni?

Jaka właściwie jest sypialnia w stylu skandynawskim? To przede wszystkim przytulna przestrzeń, która wręcz zachęca do pełnowartościowego wypoczynku i spędzania w niej każdej wolnej chwili. Większość aranżacji w stylu skandynawskim opiera się na dużym, małżeńskim łóżku umieszczonym w jej centrum, któremu asystują, dwie niewielkie, ale za to niezwykle praktyczne, szafki nocne. Ciężko jest sobie wyobrazić sypialnię w stylu skandynawskim bez ich udziału, a do tego nierzadko stają się ode jedynymi meblami w przestrzeni sypialnianej poza łóżkiem. Meble umieszczone w pomieszczeniu w stylu skandynawskim wykonane są zazwyczaj z naturalnego, jasnego drewna bądź pomalowane są na biały kolor. To zazwyczaj, proste wzornictwo, które nie potrzebuje dodatkowych zdobień i kolorowych elementów. Szafka nocna w stylu skandynawskim jest zazwyczaj najbliższym kompanem prostej lampki nocnej, która zanim zacznie zdobić, da odpowiednią ilość światła mieszkańcowi danej sypialni.

 

Szafka nocna skandynawska nie tylko na północy Europy

Szafka nocna w stylu skandynawskim idealnie sprawdzi się nie tylko na północy Europy. Styl dość odważnie wkroczył do europejskich mieszkań, a Polacy zakochali się w nim już od pierwszego wejrzenia. Co więcej, szafka nocna w stylu skandynawskim poprzez swoją surowość oraz minimalne wykorzystanie materiałów będzie odznaczała się niezbyt wygórowaną ceną, która połączona jest z solidnym wykonaniem i niezmiennym wyglądem zewnętrznym przez bardzo długie lata. Meble umieszczone tuż przy łóżku dają dostateczną ilość miejsca na ustawienie nocnej lampki, budzika, telefonu bądź pozostawienie ulubionej książki, którą czytamy przed snem. Dodatkowe schowki i szuflady poszerzają przestrzeń do przechowywania w sypialni i pozwalają na ukrycie w nich przedmiotów, z których nie korzystamy tak często. Szafka nocna skandynawska jest więc idealnym połączeniem użyteczności i ciekawego designu, który sprzyja komfortowi wypoczynku we własnym łóżku każdego dnia.

 

Szafka nocna w stylu skandynawskim – prostota i niepowtarzalny klimat w dobrej cenie

Każda szafka nocna w stylu skandynawskim z pewnością podkreśli przytulny klimat panujący w Twojej sypialni. Obszerna propozycja sklepu Meble.pl prezentuje zarówno modele, które w całości wykonane są z jasnego, organicznego drewna bądź są kombinacją innych białych materiałów. Co więcej, białe elementy wyposażenia idealnie współgrają z pastelowymi dodatkami w postaci koców oraz poduszek.

 

Czy styl skandynawski jest drogi?

Czy styl skandynawski jest drogi? To pytanie, na które można odpowiedzieć bez konieczności długiego zastanawiania się. Poprzez minimalizm i prostotę nie wydasz zbyt dużej ilości pieniędzy na poszczególne elementy, a szafka nocna w stylu skandynawskim będzie kosztować przysłowiowe grosze. Jeżeli cenisz sobie oszczędność miejsca i pieniędzy, nie warto zastanawiać się ani chwili dłużej i warto zamówić nowoczesną, skandynawską szafkę już dziś.