Sklep online działa bez zmian. Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
 • Moje konto
 • Ulubione
 • Koszyk
 • Menu

Czym kierować się podczas wyboru mebli tapicerowanych?

Meble wypoczynkowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia salonu. Wybór kompletu wypoczynkowego to bardzo ważna decyzja, ponieważ jest to inwestycja na długie lata. Ponadto wiąże się to z bardzo dużym wydatkiem. Zanim wybierzemy konkretny rodzaj mebli wypoczynkowych, musimy wziąć pod uwagę kilka niezwykle istotnych czynników. Jeśli podejmiemy prawidłową decyzję, meble z pewnością będą nam służyły przez długi okres czasu. W poniższym artykule tłumaczymy, czym kierować się podczas wyboru mebli tapicerowanych. Zapraszamy do lektury!

 

Jakość wykonania jest najważniejsza

Meble tapicerowane cieszą się od lat niezmiennie ogromną popularnością ze względu na fakt, że są bardzo wygodne oraz miękkie. Ich właściwości sprawiają, że świetnie sprawdzają się one jako miejsce do wypoczynku po całym dniu pracy. Aby w prawidłowy sposób spełniały one swoją rolę, przed ich zakupem należy w dokładny sposób skontrolować szereg parametrów. Mowa tutaj o ich konstrukcji, wykończeniu, mechanizmach oraz wypełnieniu. Należy również pamiętać o tym, że cena nie zawsze jest dobrym wyznacznikiem jakości - zdarza się, że za bardzo wysoką cenę możemy otrzymać meble niskiej jakości. Z drugiej strony często możliwe jest kupno bardzo atrakcyjnych mebli w atrakcyjnych cenach. Z tego powodu zalecamy, aby w pierwszej kolejności weryfikować wyżej wymienione kryteria. Konstrukcja oraz wykończenie mebli tapicerowanych - na te elementy zwracaj uwagę! Bez względu na to, z jakich materiałów dane meble zostały wyprodukowane, muszą one posiadać stabilną oraz wytrzymałą konstrukcję. Jeśli przyjrzymy się meblom wysokiej jakości, to od razu można zaobserwować, że są one bardzo wytrzymałe. To jednak nie wystarczy, aby w pełni świadomie zakupić meble, które najlepiej sprawdzą się w naszym mieszkaniu. Jeśli zastanawiamy się nad kupnem jakiegoś mebla, warto zastanowić się nad jego konstrukcją i wykończeniem. Należy zweryfikować, czy tapicerka została uszyta w sposób prawidłowy oraz czy wszystkie pozostałe szyte elementy posiadają nienaganny wygląd. Zalecamy również, aby dokładnie sprawdzić, czy na obiciu nie istnieją nierówności.

 

Sprawdź wypełnienie mebli tapicerowanych!

Wiele osób kupujących meble tapicerowane popełnia bardzo istotny błąd - nie sprawdza, jakie jest wypełnienie. A to właśnie ten element decyduje o poziomie komfortu w trakcie spania. Oczywiście początkowo mebel zawsze jest wygodny, jednak wraz z jego eksploatacją zacznie się zużywać. Rodzaj użytego wypełnienia decyduje o tym, jak szybko zużycie nastąpi. Im wypełnienie jest lepsze, tym większe szanse na to, że zakupiony mebel długo będzie w odpowiedni sposób spełniał swoją rolę. Jeśli mebel wypełniony jest pianką lub gąbką, może to być niewystarczające. Eksperci zalecają, aby wybierać na przykład piankę ze sprężynami.

 

Rodzaje wypełnień w meblach

Poniżej omawiamy najpopularniejsze typy wypełnień w meblach tapicerowanych:

 • granulat - pianka rozdrobniona, której używa się jako wypełniacza bądź w roli materiału zabezpieczającego,
 • pianka poliuretanowa typu T - standardowy typ pianki, który jest najczęściej używany spośród wszystkich rodzajów pianek,
 • pianka poliuretanowa wysoko elastyczna - od standardowych pianek poliuretanowych odróżnia ją niejednorodna budowa komórkowa, co sprawia, że posiada ona zróżnicowaną, porowatą strukturę. Takie właściwości powodują, iż meble z pianki poliuretanowej wysoko elastycznej są bardziej elastyczne oraz odporne na odkształcenia.

Pianki poliuretanowe cieszą się znaczną popularnością, ponieważ zapewniają dużą wygodę oraz komfort na bardzo wysokim poziomie. Oprócz tego, charakteryzuje je odporność na rozmaite uszkodzenia mechaniczne i niska cena. Meble tapicerowane z pianki poliuretanowej to strzał w dziesiątkę.

Zwróć uwagę na dodatki

Kolejnym bardzo istotnym elementem są zastosowane dodatki. Należy dobrze zastanowić się, czy chcemy, aby poduszki były wszyte w kanapę na stałe, czy mają być oddzielnym elementem wystroju. Zalecamy, aby sprawdzić, czy jest możliwość zdjęcia pokrowca z poduszek oraz wyprania go - co jakiś czas będzie konieczne przeprowadzenie takiej czynności. Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, są podłokietniki. Jest to element mający ogromny wpływ na późniejszy komfort użytkowania. W przypadku, gdy nasze pomieszczenie jest zbyt małe i poszukujemy sofy niewielkich rozmiarów, warto zdecydować się na modele bez podłokietników. W chwili obecnej znaczną popularnością cieszą się pufy małej wielkości schowane w podłokietnikach. Nie zajmują one dużo przestrzeni, a gdy odwiedzi nas duża liczba gości, doskonale się sprawdzą. Niektóre z obecnie sprzedawanych mebli tapicerowanych są również wyposażone w specjalne kieszenie, w których można przechowywać na przykład pilota.

 

Sofy z funkcją spania - sprawdź zastosowane mechanizmy

W przypadku, gdy chcemy zakupić meble wypoczynkowe z funkcją spania, trzeba sprawdzić, w jaki sposób dana sofa się rozkłada. Producenci stosują wiele różnych sposobów rozkładania. Z tego względu należy w subiektywny sposób ocenić, który z nich najlepiej spełnia nasze potrzeby oraz oczekiwania. Jeśli ma to być sofa wykorzystywana rzadko na potrzeby gości, to również należy zweryfikować, czy zainstalowane mechanizmy funkcjonują bez szwanku. Uchroni nas to przed późniejszym rozczarowaniem w domu. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, warto również zapytać o poradę specjalistę. Fachowiec z pewnością pomoże nam wybrać taką sofę, która najlepiej sprawdzi się w danym pomieszczeniu.

Do najpopularniejszych funkcji spania zaliczamy:

 • Easy lift - po rozłożeniu sofy, powierzchnia służąca do spania jest równa za sprawą pianek o równej grubości, które są wykonane na sprężynach wysokiej jakości. Otwiera się ją w bardzo wygodny sposób - należy lekko unieść oraz wyciągnąć części służące do spania; Sedak - typ belgijka - najważniejszą zaletą tej funkcji spania jest duża prostota jej rozkładania oraz równa powierzchnia. Jest to możliwe dzięki materacowi wykonanemu z miękkiej pianki;
 • Wózek - funkcja ta wyróżnia się bardzo dużą oraz niezwykle komfortową powierzchnią służącą do spania, która została wyprodukowana z grubej pianki;
 • DL - najważniejsza zaleta DL polega na tym, że w bardzo wygodny sposób można otworzyć funkcję spania za pomocą odchylenia oparcia mebla do przodu. Dodatkowym atutem DL jest sprężystość powierzchni spania;
 • Delfin - podstawową zaletą tego rozwiązania jest duża powierzchnia spania oraz maksymalna wygoda. Funkcję spania otwiera się przez wysunięcie oraz podniesienie części służącej do spania.

Jaki rodzaj tapicerki wybrać?

Jak wybrać rodzaj tapicerki podczas kupowania mebli? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy od tego, jakie są warunki w danym pomieszczeniu, potrzeby oraz wymagania domowników. W chwili obecnej ilość dostępnych tapicerek jest ogromna - możemy wybrać np. skórę naturalną lub ekologiczną, różnego rodzaju tkaniny takie jak alkantara, zamsz czy mikrofaza.