• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Meblościanka czy meble modułowe?

Zastanawiasz się, jak w stylowy sposób zagospodarować przestrzeń salonu? W końcu salon to przestrzeń, w której udajemy się na wypoczynek po ciężkim dniu, lecz także pełni on funkcję reprezentacyjną — zapraszamy do niego gości w celu wspólnego delektowania się kawą oraz rozmowy. Salon uznawany jest za serce domu, ponieważ to najczęściej wykorzystywana przestrzeń użytkowa. Wspomniana przestrzeń powinna być urządzona jednakowo w sposób praktyczny, a także elegancki, który podkreśli estetykę aranżacji stworzonych w innych pomieszczeniach. Aranżacja salonu nie jest zbyt prostym zadaniem — należy pamiętać, że potrzeba wyczucia stylu oraz wielkości wnętrza, wybrane meble nie powinny go przytłaczać, lecz wizualnie powiększać i nadawać aspektu lekkości oraz świeżości. Jednym z atrakcyjniejszych rozwiązań, które można wprowadzić do wspomnianego wnętrza, są nowoczesne meblościanki lub meble modułowe — to praktyczne rozwiązania, które pozwolą urządzić pomieszczenie w spójnej stylistyce, a także zagwarantują odpowiednią przestrzeń do zorganizowania oraz przechowywania przedmiotów codziennego użytku. Zatem, co lepiej sprawdzi się w salonie: meblościanka czy meble modułowe?

Nowoczesna meblościanka do salonu

Meblościanka zazwyczaj kojarzy się w pełni zabudowanymi meblami ścianami, które były niezwykle popularne w PRL-u. Obecnie dostępne na rynku meblowym meblościanki nie prezentują się jednak, jak meblościanki ówczesne — zyskały na nowoczesnym, a zarazem praktycznym charakterze. Kompaktowe meble są w taki sposób zaprojektowane, aby umożliwić ustawienie na półkach telewizora, kina domowego. Nowoczesne meblościanki nie przytłoczą przestrzeni salonu, w taki sposób, jaki miał miejsce w przypadku meblościanek klasycznych. Wybierając meblościankę, należy zastanowić się, ile miejsca do przechowywania przedmiotów codziennego użytkowania potrzebujesz — od tego zależy, jakiej wielkości meble wybierzesz. Kolejną opcją jest połączenie mebli całkowicie zabudowanych frontami z meblami o efektownych przeszkleniach, które pozwolą wyeksponować atrakcyjne dekoracje podkreślające stylistykę wnętrza. Meblościanki dostępne są w wielu stylach oraz wykończeniach — dużą popularnością cieszą się także meblościanki z oświetleniem LED — wprowadzi ono do wspomnianej przestrzeni przytulny klimat, szczególnie wieczorami, który będzie sprzyjał wypoczynkowi w gronie najbliższych osób.

Funkcjonalne zastosowanie mebli modułowych

Nowoczesne meblościanki charakteryzują się dużą funkcjonalnością, jednakże w obecnych czasach wiele osób decyduje się na praktyczne meble modułowe, która można kupić w wielu korzystnych i zgodnych z indywidualnymi preferencjami kompletami. Meble modułowe charakteryzują się tym, że można jest łączyć w dowolnie wybrane konfiguracje — w taki sposób bez problemu dopasujemy meble do niewymiarowych lub po prostu małych przestrzeni użytkowych salonu. Na ostateczny kształt zestawu modułowego wpływa klient. Dużą zaletą mebli modułowych jest możliwość dokupienia dodatkowych elementów, np. półki czy kolejnej komody. W przypadku tego typu konstrukcji meble są wybierane osobno, dlatego można zdecydować, w jakim miejscu zostaną umieszczone. Ciekawą możliwością aranżacyjną mebli modułowych jest stworzenie niepowtarzalnych konstrukcji, np. w asymetrycznej formie. Estetyka mebli modułowych nie przytłacza oferowanej funkcjonalności oraz przestrzeni, w których można zorganizować przedmioty codziennego użytku. Meble modułowe można niejako przyrównać do mebli projektowanych na wymiar - w pełni można je dopasować do wybranego metrażowo wnętrza. Jeżeli znudzi ci się stworzona aranżacja, możesz ją dowolnie przestawić, a nawet rozbudować — wystarczy, że znajdziesz meble w podobnym stylu.

 

Co sprawdzi się lepiej w salonie?

Wybór meblościanki i mebli modułowych zależny jest przede wszystkim od dostępnej przestrzeni, a także od wybranej stylistyki. Jeżeli twoim lokum jest niewielka przestrzeń, np. kawalerka, z pewnością trudno będzie Ci znaleźć gotowy zestaw mebli, który wpisze się w wymiary pokoju — w tym przypadku lepiej zdecydować się na meble modułowe, lub wykonanie meblościanki na wymiar. W przypadku małych przestrzeni lepiej zdecydować się na zakup mebli modułowych, które nadadzą pomieszczeniu lekkości, aspektu wysokiej estetyki, a zarazem ogromnej funkcjonalności. Meble modułowe zazwyczaj są od siebie delikatnie oddalone w przeciwieństwie do meblościanek, co sprawi, że nie przytłoczą pomieszczenia. Oczywiście w przypadku mebli modułowych, koniecznie trzeba mieć pomysł, jak je odpowiednio zaaranżować. Wybierając meblościankę do salonu, dostępne są gotowe komplety, które nie wymagają od klienta inwencji twórczej, dzięki prostym wizualizacją można wprowadzić je do wybranego wnętrza i zdecydować, czy są odpowiednie. Zarówno meblościanka, jak i meble modułowe charakteryzują się zwiększoną estetyką oraz pojemnością, dlatego wybór poszczególnego elementu jest zależny od możliwości przestrzennych, wykazywanych potrzeb oraz od indywidualnego gustu.