• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Przewijak na komodę i jego przydatność na co dzień

Nasze dzieci muszą być przewijane przez całą dobę, bez względu na okoliczności i miejsce naszego przebywania. Wiadomym jest, że najwygodniej jest wykonywać tę czynność w domu, ponieważ jesteśmy w stanie wyposażyć dziecięcy pokój w niezbędne do tego narzędzia oraz akcesoria. Jednym z nich, a być może nawet zapewne podstawowym narzędziem, jest przewijak na komodę. Czym właściwie on jest i jaka jest jego specyfika i dlaczego warto postawić na to rozwiązanie w szukaniu odpowiedniego akcesorium do przewijania swojego bobasa? Przewijak na komodę charakteryzuje się przede wszystkim wysoką funkcjonalnością i łatwym dostosowaniem do warunków panujących w naszym mieszkaniu. Patrząc na ten aspekt możemy stwierdzić, że jest to również podstawowy czynnik mogący wpłynąć na naszą decyzję przy zakupie odpowiedniego przewijaka dla naszego malucha.

Przewijak na komodę to szansa na utrzymanie porządku w pokoju malucha. Umieszczenie małego, funkcjonalnego akcesorium na komodzie pozwoli nam na zaoszczędzenie miejsca, a po drugie pozwoli na ukrycie pieluszek, pudrów, chusteczek i wszystkiego co nam jest potrzebne do codziennej pielęgnacji w górnej szufladzie komody, aby zawsze były pod ręką. Przewijak będzie nam towarzyszył zapewne do momentu końca używania pieluszek przez naszego malucha, dlatego warto zadbać o przewijak dobrej jakości, który będzie w stanie nam służyć, aż do momentu usamodzielnienia naszego bobasa w tej materii. Drewniany przewijak na komodę z pewnością spełni to wymaganie i elastycznie wtopi się w wygląd pokoju naszego malucha.

Komoda z funkcjonalnym przewijakiem...

Komoda z funkcjonalnym przewijakiem w pokoju dziecka

Komoda z funkcjonalnym przewijakiem...

Komoda z funkcjonalnym przewijakiem w pokoju dziecka

 

Czym charakteryzuje się uniwersalny przewijak na komodę?

Uniwersalny przewijak na komodę charakteryzuje się przede wszystkim łatwością adaptowania do warunków w pokoju naszego malucha. Bez względu na to jaką komodę posiadamy, funkcjonalny przewijak powinien z nią stworzyć kompatybilną całość, aby nam i naszemu dziecku było po prostu wygodnie. Uniwersalny przewijak na komodę zazwyczaj wykonany jest z drewna i obleczony przyjemną w dotyku dla dziecka tkaniną. Co więcej, ta tkanina jest wodoodporna i łatwa w wycieraniu, kiedy zdarzy nam się nieprzyjemny wypadek podczas przewijania.

Przewijak na komodę pozwala nam również na ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni w niewielkim pokoiku dziecięcym. Posiadanie takiego elementu uchroni nas przed zakupem kolejnego mebla – podstawki, którą będziemy musieli wyrzucić w niedalekiej przyszłości razem z przewijakiem, kiedy przestanie nam już być potrzebny. Wysokość komody jest również optymalną wysokością dla kręgosłupa dorosłego człowieka, dlatego codzienna czynność nie będzie dla powodowała nas nieprzyjemnego dyskomfortu. Warto mieć to na uwadze, kiedy przyjdzie nam wybrać nam jeden z najczęściej używanych przez nas akcesoriów dla naszego malucha.

Meble dziecięce przewijak...

Meble dziecięce przewijak umieszczony na białej komodzie

Meble dziecięce przewijak...

Meble dziecięce przewijak umieszczony na białej komodzie

 

Jaki przewijak na komodę – miękki czy twardy?

Wielu rodziców zastanawia się, jaki powinien być przewijak na komodę - miękki czy twardy. Wiadomym jest, że dla naszego malucha bardziej przyjemny okaże się przewijak na komodę miękki, ponieważ nie będzie powodował u niego nieprzyjemnego dyskomfortu, a leżenie na nim będzie dla niego chwilą przyjemności. Co więcej, drewniany przewijak na komodę wcale nie musi okazać się twardy, ponieważ posiada wygodne dla malucha wypełnienie i obleczony jest przyjemnym w dotyku materiałem. Kupując przewijak na komodę musimy też zwrócić uwagę na jego wagę. Przewijaka nie powinniśmy zostawiać na komodzie, kiedy go nie potrzebujemy – to wygląda nieestetycznie. Musimy się liczyć z codziennym przekładaniem go z miejsca na miejsce.

Drewniany przewijak na komodę – czy jest wygodny?

Drewniany przewijak na komodę jest wygodny, ponieważ razem z meblem stanowi stabilny zestaw, na którym przewijanie malucha jest nie tylko bezpieczne, ale również i przyjemne. Co więcej, przewijak na komodę może być również wykorzystywany w innych celach niż tylko przewijanie. Poprzez odpowiednią wysokość również idealnie nada się na przeprowadzenie masażu u naszego malucha. To komfortowe warunki zarówno dla niego jak i dla nas.

Istnieje jednak alternatywa dla drewnianego przewijaka, dla osób mobilnych – mata do przewijania. Z łatwością złożysz ją i zabierzesz ze sobą, kiedy będziesz tego potrzebował. Rozwiązanie szczególnie sobie cenią osoby podróżujące z dziećmi, ponieważ mata nie zajmuje wiele miejsca. Warto jednak pamiętać, że w domu, podczas codziennych działań lepiej sprawdza się przewijak na komodę.

komoda z wbudowanym przewijakiem...

komoda z wbudowanym przewijakiem dla niemowlaka

komoda z wbudowanym przewijakiem...

komoda z wbudowanym przewijakiem dla niemowlaka

 

Jak zamontować przewijak na komodę, by właściwie spełniał swoją funkcję?

Jak zamontować przewijak na komodę? Montaż jest dziecinnie prosty. Wystarczy umieścić go na szczycie komody w sposób, który wykorzysta blokadę, aby się nie przesuwał.

Na koniec jeszcze musisz wiedzieć gdzie znajdziesz odpowiedni przewijak na komodę drewniany i ile za niego zapłacisz? Najlepsze przewijaki od lat sprzedawane są przez sklepy internetowe. Hitem sprzedażowym ostatnich miesięcy jest przewijak na komodę biały, jednak zakupy w sieci to nieograniczone możliwości wyboru oraz doskonałej jakości akcesoria w przystępnych cenach. Jeżeli zależy Ci aby Twój przewijak na komodę taki był, zakupy zaplanuj w swoim ulubionym sklepie internetowym.