• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Różowy pokój dziecka

Urządzanie pokoju dla najmłodszych to prawdziwa frajda. Co powiecie na różowy pokój dziecka? Żaden inny odcień nie pasuje tak dobrze do wystroju pomieszczenia dla małej księżniczki. Pastelowy róż od dawna króluje w aranżacjach dziecięcych pokoi. Sprawia, że wnętrze jest bardziej przytulne i bajkowe.

Jeśli Wasza królewna ma zaledwie kilka lat, nie musicie nawet sięgać po pastelowe odcienie. Małe dziewczynki cenią sobie intensywne kolory. Kolor różowy w pokoju dziecka nadaje aranżacji niepowtarzalnego wdzięku i uroku. To jedyna barwa zarezerwowana dla dziewczynek i bardzo przez nie lubiana (niestety, do czasu).

rozowe meble w pokoju dziecinnym

rozowe meble w pokoju dziecinnym

rozowe meble w pokoju dziecinnym

rozowe meble w pokoju dziecinnym

 

Kolor różowy w pokoju dziecka - z czym łączyć?

Jednobarwny, różowy pokój dla dziecka, może okazać się zbyt przytłaczający. Nikt jednak nie powiedział, że różu nie można łączyć z innymi kolorami. Kolor różowy w pokoju dziecka dobrze będzie współgrał z białymi lub szarymi dodatkami. Nadadzą one całości bardziej uniwersalnego charakteru i lekkości.

Dziewczynki kochają róż, jednak i one docenią subtelne dodatki w innych, kontrastujących kolorach, które jeszcze bardziej podkreślą urok wnętrza. Biało-różowe wnętrza szczególnie polecane są do pokoi niemowlęcych. Starsze pociechy ucieszą się na widok różu połączonego z szarościami. Będzie i dziewczęco, i stylowo.

różowe meble i akcesoria w pokoju...

różowe meble i akcesoria w pokoju dziecka

różowe meble i akcesoria w pokoju...

różowe meble i akcesoria w pokoju dziecka

 

Kolor różowy w pokoju dziecka - ściany, meble, a może dodatki?

Decydując się na różowy pokój dla dziecka, nie musisz od razu malować wszystkich ścian na tę barwę. Część z nich może mieć inny, jasny odcień. W dziewczęcych pokojach dobrze wypadną białe łóżka. Można je przyozdobić różowymi poduszkami lub nakryciami. Samo łóżko również może posiadać elementy w kolorze różowym.

Białe meble są zdecydowanie bardziej uniwersalne. Niektórzy nie wyobrażają sobie jednak aranżacji pozbawionych różu. Ten na ścianach im nie wystarcza. Na rynku dostępne są łóżka z różowymi zasłonkami, różowe krzesła, fotele, uchwyty do mebli, a także pufy. W sklepie Meble.pl znajdziesz również różowe biurka i toaletki.

Różowy zestaw mebli w pokoju...

Różowy zestaw mebli w pokoju dziecka

Różowy zestaw mebli w pokoju...

Różowy zestaw mebli w pokoju dziecka

 

Spełnienie marzeń każdej dziewczynki

Ciężko spotkać dziewczynkę, która nie lubiłaby koloru różowego. Niektórym wystarczy, gdy ten motyw pojawi się na jednej ze ścian. Inne chciałyby otaczać się różem z każdej strony. Tymczasem, same tylko dodatki (jak poduszki, narzuty, lampy) w kolorze różowym potrafią nadać pomieszczeniu niesamowitego klimatu.

Nie zdziwcie się, gdy Wasze rozumienie różowego pokoju dziecka będzie skrajnie różne od tego, które reprezentuje Wasza córka. Może okazać się, że mała księżniczka będzie chciała mieć udział w tworzeniu swojej sypialni i wymagać będzie, by wszystko, co się w niej pojawi, było różowe. Różowe i już. By uniknąć monotonii, stawiajcie na różne odcienie.

Różowe meble w dziecięcym pokoju

Różowe meble w dziecięcym pokoju

Różowe meble w dziecięcym pokoju

Różowe meble w dziecięcym pokoju

 

Czego unikać przy aranżacji różowego pokoju dla dziecka?

Kolor różowy w pokoju dziecka możesz łączyć z innymi, bardziej uniwersalnymi barwami. W zestawieniu z różem dobrze wyglądają biele i szarości. Niektórym monotonne, jednobarwne aranżacje wydają się przytłaczające, a róże uznawane są wręcz za infantylne. Nie zapominajmy jednak, że mamy do czynienia z pokojem dziecięcym.

Różowy pokój dziecka nie musi być nudny. Ważne, by nie podobał się Twojej małej księżniczce. Jednocześnie, nie wolno nam zapominać, że to, co różowe, musi być jednocześnie praktyczne. W końcu kolor różowy w pokoju dziecka ma podkreślać jego wyjątkowość, a w żadnym wypadku nie ujmować funkcjonalności.

design różowego pokoju...

design różowego pokoju dziecięcego z białymi meblami

design różowego pokoju...

design różowego pokoju dziecięcego z białymi meblami

 

O tym pamiętaj, urządzając różowy pokój dla dziecka

Koloru różowego w pokoju dziecka lepiej nie łączyć z czerwienią, pomarańczą i innymi, równie intensywnymi barwami. W różowym pokoju dziecka musi znaleźć się miejsce na zabawę, odpoczynek, a także na naukę. Postawcie na wygodne łóżko z materacem. Na stelażu mogą pojawić się motywy bajkowe. Dobrym pomysłem będzie łóżko z szufladami.

Każde dziecko potrzebuje przestrzeni do zabawy. Wyposażenie pokoju w miękki dywan nie tylko wizualnie ociepli wnętrze, ale też pozwoli na uzyskanie miejsca na rozrywkę. Zabawki można schować w komodach, szafach lub ustawić na półkach meblościanki. Aranżując pokój dziecięcy, nie zapominajcie o biurku i wygodnym krześle.