• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Łóżko w kształcie domku - raj dla dzieci

W pokoju dziecięcym warto zastosować pewne rozwiązania, które nie tylko będą wyglądać estetycznie i nowocześnie, ale także spełnią oczekiwania maluchów. We wnętrzu przeznaczonym dla szkrabów z pewnością nie może zabraknąć podstawowych elementów. Jednym z nich jest wygodne łóżko. Jednak w sklepach znajduje się szeroki wybór modeli tego mebla, dzięki czemu każdy rodzic może dopasować łóżko zarówno do oczekiwań, jak i do potrzeb swojej pociechy. Jedną z ciekawszych propozycji wartych wykorzystania jest łóżko dla dziecka w kształcie domu.

Atrakcyjne wnętrze dla każdego malucha

Pokój dziecięcy powinien wyróżniać się na tle innych domowych pomieszczeń przede wszystkim swoim designem. Nie może zabraknąć w nim kolorów, wzorów i uroczych dodatków, które ocieplą wnętrze i poprawią nastrój każdego malucha. Dziecko w swoim pokoju spędza największą część swojego czasu, dlatego warto zadbać o każdy element wystroju, by wnętrze stało się spełnieniem jego marzeń. Motywów możliwych do wykorzystania w dziecięcym pokoju jest mnóstwo, jednak w aranżacji liczy się przede wszystkim dobry gust i funkcjonalność. Zadbajmy zatem zarówno o odpowiednie umeblowanie, dodatki oraz oświetlenie, a także o rozplanowanie każdego elementu w taki sposób, by nasza pociecha mogła swobodnie bawić się i wypoczywać.

Łóżko - najważniejszy element każdego pokoju dziecięcego

Łóżko jest z pewnością najważniejszym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego. Jednak ten mebel jest jednocześnie jednym z nielicznych, które można świetnie zaaranżować. Głównie chodzi o wykorzystanie motywu przewodniego bądź metamorfozę miejsca przeznaczonego do spania w cudowny, dziecięcy raj. Jednym z doskonałych pomysłów jest łóżko dla dziecka w kształcie domu. Każdy z nas gdy był mały, z pewnością uwielbiał bawić się w dom. Na tego typu rozrywce z rówieśnikami spędzaliśmy wiele godzin. Zabawa w dom jest świetnym pomysłem na rozrywkę dla każdego malucha, gdyż doskonale pobudza wyobraźnię i kreatywność, a także uczy nowych obowiązków.

Łóżko w kształcie domku dla dziecka to niedrogi pomysł na aranżację, a jednocześnie bardzo ciekawy. Takie rozwiązanie pozwoli stworzyć niebanalne miejsce do spania, które będzie nie tylko komfortowe, ale również pomysłowe. Czym zatem powinien charakteryzować się taki rodzaj mebla? Model łóżka-domku najczęściej cechuje się drewnianą ramą imitującą dach i ściany boczne domku. Ramę można pomalować na dowolny kolor, aby doskonale uzupełniała kolorystykę panującą w pokoju dziecięcym. Ponadto takie łóżko z pewnością szybko stanie się ulubionym miejscem malucha, w którym będzie nie tylko chętnie stał, ale również bawił się - sam lub z rówieśnikami.

Jak stworzyć łóżko w kształcie domku dla dziecka?

Podczas tworzenia kreatywnego domku jako spania dla dziecka powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na odpowiednie wymiary łóżka. Nie może być ani za małe, ani za duże, a także sam szkielet i konstrukcja powinny być stabilne, aby zapewnić bezpieczeństwo dziecku podczas snu i zabawy. W wyborze samego kształtu i wysokości panuje zupełna dowolność.

Zaletą łóżka w kształcie domku dla dziecka jest również możliwość jego przemiany na zamek księżniczki - idealny dla dziewczynki lub kajutę kapitana statku - rewelacyjną dla chłopca. Możliwości jest wiele, a to którą wykorzystasz zależy tylko od Ciebie. Jednak pamiętaj by brać pod uwagę upodobania swojego dziecka i jego marzenia. Stworzenie łóżka-domku będzie bezpieczną bazą dla dziecka, w której będzie czuło się wyjątkowo. Dodatkowo na zbudowanej konstrukcji można zawiesić zabawki, które będą doskonałą dekoracją. Ponadto w szkielecie warto zastosować dodatkowe rozwiązania, takie jak dodatkowe szuflady lub pojemniki, będące idealnym miejscem do przechowywania różności. Spraw dziecku radość już dziś!