• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Sypialnia - jak ją urządzić?

Jak urządzić sypialnię? Inspiracje

Sypialnia to domowa oaza spokoju i komfortu. Tutaj odpoczywamy po całym dniu pracy, czytamy, relaksujemy się, śpimy. Dlatego zazwyczaj urządzenie sypialni jest jednym z ważniejszych punktów w projekcie planowania domu. Jak urządzić sypialnię, by chciało się tam ciągle wracać? Jak pogodzić własne preferencje z najwyższym standardem komfortu? Sypialnia jest jednym z kluczowych punktów w każdym mieszkaniu - warto czerpać inspiracje z wielu źródeł. Skąd można je wziąć?

Sypialnia powinna przede wszystkim być oazą spokoju. Wystrój powinien, choć nie zawsze musi to podkreślać - każdy czuje się dobrze w nieco innym otoczeniu. To, co da jednej osoby będzie relaksujące, dla drugiej może być nudne i nieciekawe. Ale nie każdy ma też lekkość wymyślania i projektowania idealnych dla siebie wnętrz. Skąd czerpać inspiracje, by stało się to łatwiejsze?
Urządzenie sypialni - zdjęcia
Niezawodnym źródłem, które zawsze podsuwa dobry pomysł na urządzenie sypialni, są galerie zdjęć, zamieszczane w czasopismach wnętrzarskich oraz dedykowanych tej tematyce serwisach internetowych. To, czego nie opiszą słowa, najlepiej obrazują zdjęcia. Nie chodzi oczywiście o to, by kopiować wystroje, które najbardziej nam się spodobały. Z każdej fotografii można zaczerpnąć inny element, a potem połączyć je w całość.
Telewizja
Bardzo dobrze w roli "inspiratorów" sprawdzają się też programy wnętrzarskie. Sypialnia zwykle jest tam otaczana szczególną troską - dzięki temu widzowie mogą sporo dowiedzieć się na temat procesu, jakim jest urządzenie sypialni, poznają triki i nowoczesne trendy.
Filmy, książki, codzienne otoczenie...
Skąd jeszcze można czerpać pomysły? Oczywiście z mieszkań znajomych, wnętrz pokazywanych w filmach, na forach internetowych... w dobie telewizji i internetu nie brakuje źródeł. Ładnie urządzona sypialnia to także pomieszczenie pełne osobistych akcentów - dlaczego w roli inspiracji nie miałaby wystąpić ulubiona książka lub muzyka? Wszystko zależy od wyobraźni, więc pora ją uruchomić!
Ciekawe pomysły na urządzenie sypialni
Dla ułatwienia przygotowaliśmy cztery propozycje stylów, w jakich może być utrzymane to pomieszczenie. Każdy z nich jest inny, nieraz różnią się od siebie niemal namacalnie. Różnorodność jest jednak źródłem kreatywności, której nie powinno w tym przypadku zabraknąć. Zaczynamy!

Sypialnia - jak ją urządzić?

Sypialnia - jak ją urządzić?

 

W stylu marynistycznym

Spokojny, piękny, inspirowany morzem i żeglugą w nieznane. Co relaksuje bardziej, niż chłodne, niewzruszone fale i mewy krążące nad nieprzebytym błękitem nieba? Pomysł na urządzenie sypialni w stylu marynistycznym jest nie tylko modny, ale też dość łatwy do realizacji. Najpierw kolory - błękity, szarości, biele w szerokiej palecie. Czerwone i granatowe, marynarskie dodatki i bardzo dużo naturalnych elementów - muszle, jutowe liny, lniane poduszki, koce, lakierowane gałęzie z papierowymi mewami.

Sypialnia - jak ją urządzić?

Sypialnia - jak ją urządzić?

Blask glamour

Dużo, błyszcząco i ekskluzywnie - tak powinno być w sypialni inspirowanej garderobą wielkiej gwiazdy. Futrzane poduszki, ostre, neonowe kolory i trochę złota to elementy niezbędne w tym stylu. Nie brakuje lookbooków sypialnia w stylu glamour, gdzie sypialnia została pokazana w najdrobniejszych szczegółach - warto się zainspirować!

Sypialnia - jak ją urządzić?

Sypialnia - jak ją urządzić?

Relaksujący minimalizm

Całkowite przeciwieństwo stylu glamour. Aby wyczarować minimalistyczny, wyciszający i relaksujący styl, warto postawić na stonowane, spokojne barwy z dużą ilością szarości i bieli. Wnętrza minimalistyczne są często inspirowane Skandynawią, a to oznacza światło - zarówno to naturalne, w postaci kominka czy świeczek, jak i sztuczne (najlepiej kilka drobnych źródeł zamiast jednej, dużej lampy).

Sypialnia - jak ją urządzić?

Sypialnia - jak ją urządzić?

 

Miękko i przytulnie

To styl, który stwarza prawdopodobnie najwięcej możliwości. Główny cel to poczucie się we własnej sypialni jak w najwygodniejszym miejscu na świecie. Czasem kluczowe będzie miękkie łóżko z mnóstwem poduszek, czasem wygodny fotel lub podwieszany hamak. Jak urządzić sypialnię zachęcającą do zwolnienia tempa? Z pewnością sprawdzą się też naturalne akcenty, takie jak drewno i wełna.