• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Sypialnia w stylu marynistycznym - morski spokój w Twoim domu

Sypialnia w stylu marynistycznym - zanurz się w błękicie

Kto kocha morze, ten chciałby móc przenieść jego klimat do domu, zabrać część emocji, wrażeń z nim związanych ze sobą. Mieć jego namiastkę w swoim domowym zaciszu. Zebrany piasek do słoiczka i piękne zdjęcie z plaży mogą nam w tym pomóc, lecz mocno zainteresowani tym tematem na pewno chcieliby szerzej rozwinąć swoją fascynację.

Przechadzając się po nadmorskiej plaży kolekcjonujemy wspomnienia i inspiracje wodą, piaskiem, a nawet łodziami. Wszystko to możemy wykorzystać w swojej sypialni, gdzie zaraz po przebudzeniu będziemy mogli ponownie przenieść się w nadmorski klimat.

Co wybrać?

W zależności od tego, czy mamy dużą, czy małą powierzchnię do zaaranżowania, warto zastanowić się nad tym, na czym chcemy się najbardziej skupić. Czy zależy nam na wielu drobnych nadmorskich dodatkach, czy wolimy jeden lub dwa, ale potężne akcenty marynistyczne. Pamiętać trzeba o tym, iż w stylu marynistycznym dominują pewne kolory i nie należy od nich odbiegać. Są to: czerwień, biel, niebieski i jego odcienie. Można również zastosować piaskowe i wyraźne żółcie.

Jeśli chcemy zająć się najpierw z dodatkami, to z pewnością taka zabawa sprawi nam wielką przyjemność. Bowiem z każdą nową dekoracją będziemy widzieli zmiany idące w zamierzonym kierunku - coraz bliżej klimatu morskiego. Jedynym ograniczeniem może być tylko nasza wyobraźnia. W przypadku gdy stwierdzimy, że mamy już za dużo nadmorskich elementów w sypialni, bez trudu możemy jakiś akcent usunąć.

Sypialnia w stylu marynistycznym - morski spokój w Twoim domu

Sypialnia w stylu marynistycznym - morski spokój w Twoim domu

 

Małe, ale zaskakujące dodatki

Nowa poduszka z kotwicą lub żyrandol zrobiony z koła sterowniczego zaskoczy swoim efektem domowego dekoratora wnętrz. Trzeba pamiętać, że chcąc zachować lekkość i jasność w pomieszczeniu, wykorzystujmy naturalne tkaniny. Można zrobić użytek ze sznurkowych dywaników lub z lnianych, płóciennych zasłon. Okrągła ramka do zdjęć lub lustro nawiązujące swoim kształtem do okien na statku wprowadzi do pomieszczenia miłe skojarzenia z czasem spędzonym na statku.

W przypadku, gdy chcemy skupić się na dwóch lub trzech morskich elementach w sypialni w stylu marynistycznym, sprawa jest również prosta. Styl nadmorski uwielbia jasne drewniane lub białe podłogi. Do tego wystarczy nakryć łóżko narzutą w biało - granatowe pasy i taki sam motyw powtórzyć na tapecie. Efekt gwarantowany. Można również nad łóżkiem nadbudować konstrukcję do baldachimu i zarzucić na nią białe płótno, które imitować będzie żagle ze statku. Jeśli będziemy chcieli ożywić nieco sypialnię w stylu marynistycznym możemy dodać do biało-granatowych elementów czerwony akcent. Czerwona pasiasta poduszka lub czerwony dywanik spełnią te zadanie.

Sypialnia w stylu marynistycznym - morski spokój w Twoim domu

Sypialnia w stylu marynistycznym - morski spokój w Twoim domu

Marynistyczna sypialnia dla dziecka? Czemu nie

Nie tylko dorośli kochają morze. Starsze dzieci uwielbiają je za wodę, w której mogą szaleć bez końca i za plaże, na których mogą grać w gry plażowe z nowo poznanymi rówieśnikami, a przy okazji opalać się na piękny karmelowy kolor. Maluchy kochają morze tak po prostu. Tu jest wesoło, gwarno, można beztrosko spędzać czas na zabawie. Budowle z piasku przekraczają ramy wyobraźni, a w wodzie można szaleć przy pełnej akceptacji rodziców. Oprócz tego można oglądać przepływające olbrzymie statki i mniejsze łódki lub kutry rybackie. Nie jeden chłopiec od razu wyobraża sobie jak osobiście pływa po wodach mórz w statku pirackim i zdobywa inne statki.

Znając już marzenia małego chłopca możemy wyjść im naprzeciw. Sypialnia w stylu marynistycznym u dziecka będzie niebanalnym rozwiązaniem aranżacji pokoju. Oprócz ciekawych zasłon z motywem kotwicy lub znakiem pirackim, możemy pokusić się i umieścić w pokoju łóżko w kształcie dzioba statku. Na wierzch położyć można kilka poduch z kotwicą lub siecią rybacką. Oczami wyobraźni widzisz już uśmiech na twarzy i błysk w oku Twojego dziecka podczas codziennych zabaw w pokoju naszego malucha?

Zamiast ramek do zdjęć wystarczy powiesić ster od łodzi lub obrazek ze statkiem, a koło żyrandola przymocować dekorację z sieci na ryby. Ciekawym elementem w sypialni marynistycznej dla dziecka może być również drabinka zrobiona z liny jutowej lub bawełnianej, która oprócz elementu dekoracyjnego pomoże zadbać o kulturę fizyczną dziecka.

Sypialnia w stylu marynistycznym - morski spokój w Twoim domu

Sypialnia w stylu marynistycznym - morski spokój w Twoim domu

 

Marzenia się spełniają

Szukając dodatków marynistycznych dla siebie do salonu, sypialni lub kuchni, bądź do pokoju dziecka warto zajrzeć na stronę www.meble.pl, gdzie znajdziesz ciekawą i różnorodną gamę akcentów marynistycznych. Wszystkie meble i dodatki w naszym sklepie zaspokoją potrzeby, zarówno samego marynarza jak i pasjonata nadmorskiego klimatu. Po zakupach i aranżacji, pozostaje już tylko zamknąc oczy, i wspominać.

Sypialnia w stylu marynistycznym - morski spokój w Twoim domu

Sypialnia w stylu marynistycznym - morski spokój w Twoim domu