• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jaka fototapeta do sypialni?

Sypialnia to miejsce szczególne. To właśnie tutaj wypoczywamy po ciężkim dniu, by rano obudzić się znów w pełni sił. Dlatego też warto zaaranżować ją tak, by przebywanie tutaj koiło zmysły i uspokajało. Z drugiej strony - każdy chce, by jego pokój wyglądał oryginalnie i wyjątkowo. Jak to wszystko osiągnąć? Wybrać do sypialni piękną fototapetę. Oto pięć naszych propozycji.

 

Pocztówka z motylem

 

Motyle to niezwykle wdzięczny motyw, który chętnie wykorzystywany jest w aranżacji wnętrz. Taka też jest tapeta ze zdjęcia głównego. Błękity i beże o różnym nasyceniu doskonale współgrają z niebieskim kolorem narzuty na łóżko oraz bielą poduszek i sufitu. O to, by wnętrze nie sprawiało wrażenia zbytnio chłodnego “dba” drewniana podłoga w jasnym kolorze, która ociepla pomieszczenie. Jako że motyle są dość wyrazistym motywem, pozostałe elementy wystroju sypialni są proste i delikatne.

Lot nad jeziorem

 
Jeśli w codziennym życiu brakuje nam wytchnienia, warto wybrać tapetę przedstawiającą naturę. Piękny obraz jeziora widoczny z lotu ptaka ukoi nerwy po ciężkim dniu. Uwagę zwracają chmury tańczące nad spokojną taflą wody i lecący orzeł, który kojarzy nam się z wolnością, jak ten z popularnej do dziś piosenki “Orła cień”. Z tapetą, na której przyroda gra pierwsze skrzypce ciekawie kontrastuje kolorowa pościel. Zresztą czy jest to do końca kontrast? Nie, ponieważ i tu zastosowano widoczne na fototapecie zielenie i błękity, tyle tylko, że w bardziej wyrazistej formie. Z widokiem cudownie współgra natomiast ciemny kolor drewna, z którego wykonane jest łóżko i komoda.

Udostępnij na Facebooku
 

Myśli Mony Lisy

 
Mona Lisa już dawno przestała być “własnością” Luwru i Leonarda Da Vinci. Jej wizerunek stał się bardzo popularnym motywem, można więc uznać, że trafiła do kultury masowej i nie zamierza jej opuszczać. Piękna dama z tajemniczym, dyskretnym uśmiechem może zamieszkać w Twojej sypialni. Na pewno nada jej niecodziennego charakteru i zmysłowości. Zwróćmy też uwagę na to, jak dobrano zasłony, narzutę na łóżko o dywan do kolorów tapety. Wszystko tu ze sobą idealnie współgra, zapewniając Ci relaks na najwyższym poziomie.

Udostępnij na Facebooku
 

Budda i magnolia

 
Nie tylko mnisi buddyjscy mogą poszukiwać własnego zen. Poszukajmy go i my, a przy tym wyciszmy się i zrelaksujmy. Zdecydowanie pomoże nam w tym piękna tapeta z wizerunkiem medytującego Buddy wśród kwiatów magnolii. Jak zaaranżować sypialnię z taką tapetą? Jej kolor przewodni warto “powtórzyć”, wieszając zasłony w podobnej barwie. Do łososiowo-różowych deseni doskonale pasują biele i brązy, tu wykorzystane w formie akcentów - ozdobnej poduszki i narzuty. Aby podkreślić orientalny charakter takiego wnętrza, można rozstawić na stoliku nocnym kilka oryginalnie pachnących świec.

Udostępnij na Facebooku
 

Pola wysokich traw

 
Któż z nas nie chciałby rozłożyć koc w wysokiej trawie i odpocząć sobie w taki sposób od problemów dnia codziennego… Jeśli wybierzemy taką tapetę do naszej sypialni, będziemy mieć przynajmniej tego namiastkę. Piękny lawendowy kolor roślin jest ciekawym tłem dla białej pościeli rozłożonej na prostym, minimalistycznym łóżku. Do tego rattanowy kosz z butelkami na wino i już można się relaksować, a potem odpłynąć w ramiona Morfeusza.

Udostępnij na Facebooku